Daugavas krastā ierīkotas jaunas piestātnes; “Baltai kazai” pievienosies “Āzītis”

Biedrība “Daugavas abi krasti” pabeigusi trīs laivu piestātņu, plosta un laivu nobrauktuves izbūvi Daugavas krastā Skrīveros. Šī projekta īstenošanu finansiāli atbalstīja arī Skrīveru novada dome.


Biedrības “Daugavas abi krasti” valdes loceklis Jānis Zariņš stāsta, ka piestātnes peldlīdzekļiem ierīkotas trijās vietās: pie Klidziņas, Aizkraukles pilskalna un Skrīveru dendroloģiskā parka. Projekts īstenots ar Lauku atbalsta dienesta un biedrības “Aizkraukles partnerība” finansiālu atbalstu. Piestātnes tapšanu atbalstīja arī Skrīveru novada dome, un nu ikviens peldlīdzekļa īpašnieks tās varēs izmantot.

Paralēli šim projektam biedrība īstenoja arī laivu nobrauktuves upē (SLIP) projektēšanu un izbūvi kuģīša “Balta kaza” piestātnē pie Klidziņas. Laivu ielaišanas vietu ikdienā apsaimniekos kuģīša “Balta kaza” ūdenstūrisma inventāra nomas punkts. Saskaņā ar vienošanos ar Skrīveru novada domi laivu nolaišanas vietu laivu īpašnieki – skrīverieši – varēs izmantot bez maksas, bet citu novadu iedzīvotājiem šis pakalpojums būs maksas.  “Projektu īstenošanā ieguldīts divu gadu darbs, un tagad mums pašiem ir gandarījums par paveikto. Ceram, ka makšķernieki un ūdenstūristi novērtēs un izmantos mūsu lolojumu,” bilst Jānis Zariņš.


Kuģīša piestātnē pie Klidziņas uzbūvēts un novietots arī 100 kvadrātmetru liels plosts, kas savienots ar piestātni. Plosts aprīkots ar motoru un ir pārvietojams, tas tiks izmantots kā koncertestrāde. Šī estrāde pārvietosies arī pa Daugavu, ja tas būs nepieciešams. 

Biedrība “Daugavas abi krasti” arī līdz šim rīkoja dažādus pasākumus – vasaras saulrieta koncertus dabas koncertzālē un mūzikas lektorijus, Daugavas pārpeldēšanas festivālu, laivu regati, taču tagad pasākumu rīkošanai būs vēl izdevīgāki priekšnosacījumi. Tuvākie plānotie pasākumi, ja vien ļaus epidemioloģiskā situācija, būs Stipro skrējiens 12. jūnijā un grupas “Latvian blues band” koncerts 18. jūnijā.

Jānis Zariņš atgādina: “Ikvienu, kas apmeklēs jauno piestātni, aicinu nebūt pārgalvīgiem, piemēram, šajā vietā nelēkt ūdenī! Tas var būt bīstami, turklāt piestātne šādai izklaidei nav domāta. Tāpat aicinu cilvēkus saudzēt jaunās būves, jo mēs šo darbu veicām nesavtīgi, lai Skrīveros uzlabotu ūdenstūrisma infrastruktūru. Uzraudzībai tiks izmantota arī videonovērošana, taču ceram uz visu skrīveriešu sapratni un atbalstu.”

Arī kuģītis “Balta kaza” pavisam drīz uzsāks sezonu, turklāt paredzēts, ka šovasar “Baltai kazai” pievienosies “Āzītis” – paliela jūras laiva, kas arī vedīs pasažierus gan pāri Daugavai, gan uz pilskalnu un dendroloģisko parku. Šogad sezonas sākums nedaudz aizkavēsies, jo kuģīša saimniekiem jāizpilda jauno noteikumu prasības, taču jau drīz “Kaziņa” un “Āzītis” šķels Daugavas ūdeņus. Jaunumi plānoti arī krastā, piemēram, šovasar tūrisma inventāra nomas punktā varēs iznomāt arī velosipēdus, tāpat top jauns ūdenstūrisma un velotūrisma maršruta buklets.


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju