Dziesmu vējš pūtīs arī Sēlijā

Pagājušās nedēļas nogalē dziesmu vējš pamatīgi sapurināja liepājniekus, kur Dziesminieku brīvdabas festivāls “Austrasdienas” nedēļas nogalē uz pieciem koncertiem Jūrmalas parkā sapulcināja ap 60 dziesminieku no dažādām Latvijas vietām. 
20. un 21. augustā dziesmu vējš piedzims arī Sēlijā — Austrasbērnu un dziesminieku balsis piepildīs Staburagu, Sunāksti, Seci, Sēreni, Daudzevu un Jaunjelgavu.  

Dziesminieku saieta atklāšana, kurā muzicēs ģitārists Reinis Jaunais, Artūra Zemnieka jaunie ģitāristi no Seces un Aizkraukles un Jolantas Puķītes  Seces popgrupa “Saulstariņi”, notiks Seces pagasta estrādē 20. augustā pulksten 16, savukārt  pulksten 22 evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Nakts medi­-tācija, kurā piedalīsies Haralds Sīmanis, Staburaga muzikālā apvienība un sieviešu vokālais ansamblis “MilaRe” (vadītaja Diāna Austra Vaice).Pasākums piektdien notiks arī Daudzevas Aizsargu laukumā — tur plkst. 19 degs Haralda Sīmaņa dziesmu ugunskurs. Nākamajā dienā pasākumi notiks Staburagā, Sērenē, Jaunjelgavā un Sunākstē. Sēlijas pagastos viesosies tautā iemīļoti dziesminieki: Ieva Akuratere, Arnis Miltiņš, Ilze Grunte, Anta Eņģele, “Austrasbērni”, Jaunjelgavā būs “Križevic BANDa” muzikālais pārsteigums, ģitārista Reiņa Jaunā  muzikālā meditācija saulrietā kuģīša “Balta kaza” piestātnē,  kā arī Ludviga Bērziņa gleznu brīvdabas izstāde Vīgantes parkā.Dziesminieku dienas noslēgums ar sadziedāšanos notiks Jaunjelgavas pilsētas Liepu parkā 21. augustā pulksten 19.Pērn Sēlijā dziesminieki pulcējās pirmo reizi. Festivālā notika astoņi pasākumi — vairāku dziesminieku autorkoncerti, “Austrasbērnu’’ koncerts, jaunradīto dziesmu konkurss, dziesminieku lielkoncerts, kā arī tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem un māksliniekiem.Ieeja uz šīgada pasākumu brīva un atvērta ikvienam, uzrādot Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai negatīva testa sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Festivālu rīko “Austras biedrība”,  Jaunjelgavas pilsētas un Seces pagasta kultūras nami, Daudzevas, Sērenes, Sunākstes un Staburaga saietu nami un biedrība “Daugavas abas malas”. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju