Ērberģē noslēdzas “Ģimeņu ziedēšanas maratons”

9.oktobrī Ērberģes estrādē noslēdzās “Ģimeņu ziedēšanas maratons”, kurš ilga pusgadu. Biedrības “Ērberģietes” uzrakstīto projektu “Ģimeņu ziedēšanas maratons” finansēja Sabiedrības integrācijas fonds. Projekta ietvaros katru mēnesi Ērberģē tika organizēts kāds pasākums ģimenēm ar bērniem.


Sākās viss maijā, kad “Ērberģietes” sarūpēja muzikālu sveicienu māmiņām ar piegādi mājās – pūtēji no Viesītes septiņu māju pagalmos iepriecināja māmiņas. Pagastā bija savākti vienkopus un bija apskatāmi māmiņu un vecmāmiņu rokdarbi. Atsaucība bija ļoti liela – koncertu apmeklēja vairāk kā simts klausītāju.


Jūnijā kopā ar folkloristiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem pielīgojām netālu no Ērberģes estrādes esošo pļavu, vākdami jāņuzāles vainagiem, mācījāmies pīt vainagus no jāņuzālēm un puišiem no ozolu zariem, gājām Līgo dienas rotaļās, dziedājām kopā ar Medeņiem tik daudz līgotņu, kurinājām ugunskuru, kurā sadedzinājām pērnos Jāņu vainagus, zīlējām, metot vainagus ozola zaros…

Jūlijā bija ģimeņu sporta svētki. Bērniem bija iespēja visas dienas garumā atraktīvi izkustēties biedrības “Ērberģietes’ sarūpētajās krāsainajās atrakcijās. Sporta svētki pulcēja vairāk kā simt ģimenes. Noslēguma koncerts, ko Sporta svētku dalībniekiem sniedza Latvijas bruņoto spēku pūtēju orķestris, bija fantastisks!


Augustā bija iespēja piedalīties autofotoorientēšanās sacensībās. Tās bija aizraujošas. Komandas (kā vienmēr, jo šis Ērberģē jau ir tradicionāls pasākums) bija ļoti atraktīvas un īpaši saģērbušās un noformējušas savus spēkratus. Pasākumu noslēdza Andžeja Grauda bungu skolas īpatnējais koncerts – defilē.


Septembrī ģimenes pulcēja Tēvu dienas pasākums ar radošajām darbnīcām, aktīvu darbošanos. Bija ļoti patīkami, ka uz “Ērberģiešu” organizēto pasākumu bija ieradušās daudzas ģimenes kopā ar saviem tētiem un tēti aktīvi iesaistījās dažādās sacensībās un darbojās kopā ar bērniem.


Oktobrī šis pasākumu maratons noslēdzās. Īpašā noslēguma pasākumā improvizētā fotoizstādē apmeklētājiem bija iespēja atsaukt atmiņā spilgtākos brīžus dažādos projekta pasākumos. 9.oktobrī “Ērberģietes” pateica paldies aktīvākajām ģimenēm, dāvājot tām muzikālu sveicienu un aktīvu darbošanos ar Mikipeli dažādās rotaļās un sacensībās. “Ģimeņu ziedēšanas maratona” īpašās balvas saņēma Diānas Baltaces ģimene, Arņa Baltača ģimene, Solveigas Koklevskas ģimene, Gitas Vegneres ģimene, Zinta Milaičikova ģimene, Gvido Drevinska ģimene, Līvas Drevinskas ģimene, Leldes Lisovskas ģimene, Vinetas Elksnītes ģimene, bet balvas “Mazzalves superģimene” par visu pasākumu atbalstīšanu un aktīvu sabiedrisko darbu saņēma Silvijas Zariņas ģimene, Maijas Gabužas ģimene un Ligitas Eļļukas ģimene. Pasākumā savus izstrādājumus apmeklētājiem izrādīja ērberģietes Laura Lomaga, Dita Gadišķe, Zanda Zariņa un Elīna Koklevska.Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju