Inguna Strazdiņa un Kārlis Lišmanis nominēti režisoru gada balvai

Latvijas Amatierteātru asociācijas (LATA) režisoru gada balvai izvirzīti septiņi nominanti, kuru vidū ir Kokneses, Daudzevas amatierteātru un Aizkraukles Tautas teātra režisore Inguna Strazdiņa un Jaunjelgavas amatierteātra un Lielvārdes Tautas teātra režisors Kārlis Lišmanis.


Pieteikumu gada balvai par Ingunu Strazdiņu aizvadītā gada nogalē iesniedza Kokneses novada pašvaldība, atzinīgi novērtējot viņas veikumu Kokneses novadā vairāk nekā 25 gadu garumā. Par viņas iestudējumiem regulāri esam stastījuši arī “Staburagā”.


Lai gan Kārlis Lišmanis dzīvo Lielvārdē un ir Lielvārdes Tautas teātra režisors, arī viņu daļēji varam uzskatīt par savējo, jo 2010. gadā viņš sāka vadīt Jaunjelgavas amatierteātri, kurā debitēja ar Tijas Bangas lugas “Septiņas vecmeitas” iestudējumu. Pēc tam iestudējumi sekoja viens pēc otra: “Astoņas mīlošas sievietes”, “Čaukstenes”, “Ak, šī jaukā lauku dzīve!”, “Visi radi kopā” ,“Laulības treniņu aģentūra”, “Pusdūša”, “Dzimumdienas rītā”. Interesants projekts bija 2019. gada vasarā, kad izrādē “Pārdotie svētki” iesaistīja Jaunjelgavas novadā populārus cilvēkus un kultūras nama kolektīvus, radot īpaši skaistus un neaizmirstamus Jāņus. 2020. gadā tika iestudēta E. Sniedzes luga “Tie paši oši”.


24. aprīlī pulksten 11.30 aicinām tiešsaistē skatīties Latvijas Amatierteātru asociācijas režisoru gada balvas piešķiršanas pasākumu sociālā tīmekļa vietnē “Facebook”, turot īkšķus par mūsu režisoriem.


LATA “Facebook” vietnē par šo pasākumu rakstīts: “24. 04. pl. 11.30. šeit tiešsaistē 7 nominanti kā septiņi rūķi šogad pirmo reizi uzsāks ceļu pretī GADA REŽISORA TITULAM, protams, ir mazliet jocīgi tukšajā gadā, kad visi esam bijuši ierobežoti savās teātra darbībās to tā aplūkot, bet režisora darbs jau nav ieliekams viena gada robežās, un tie gadi aiz muguras ir daudzi, kas atdoti teātrim un teātra mīļotājiem, un tādi nav tikai 7 režisori, tādi ir praktiski visi LATA biedri! Lai sākam teikt viens otram labos vārdus — tas mums visiem nāks par labu!”


Gada režisora titulam vēl nominēti Edīte Siļķēna (Cēsis), Inta Ūbele (Jēkabpils), Edīte Neimane (Salaspils), Agris Krūmiņš (Rīga), Visvaldis Klintsons (Rīga).


Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju