Jaunjelgavā sāk darboties zupas virtuve

Ar pirmdienu, 11. oktobri, Jaunjelgavā darbdienās atsāka darboties zupas virtuve, ko ik gadu trūcīgajiem iedzīvotājiem nodrošina pašvaldība. Jaunjelgavas sociālajā dienestā saņemts 20 cilvēku iesniegumu, kam nepieciešams zupas virtuves atbalsts. 

Pērn pirmo gadu zupas virtuve darbojās arī Daudzesē. Ēdināšana tiks nodrošināta arī šogad no 1.novembra. Precīzs cilvēku skaits pagaidām vēl nav iesniegts, pirms gada Daudzesē zupas virtuvei pieteicās aptuveni 20 vietējo iedzīvotāju. 

Jaunjelgavā ēdienu gatavos pirmsskolas izglītības iestādes “Atvasīte” pavāres, daudzesiešiem ēdienu sagādās Daudzeses pamatskolas ēdinātāji. 

Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus, pēc ēdiena porcijas cilvēkiem jādodas pa vienam, nedrūzmējoties. Tāpat jālieto sejas maskas, tiek nodrošināta roku dezinfekcija. Pēc ēdiena cilvēkiem jānāk līdzi ar saviem, līdzņemšanai domātajiem traukiem. Pērn zupas virtuves pakalpojumu sniegšana pašvaldībai izmaksāja nedaudz vairāk kā 3000 eiro. Parasti zupas virtuve darbojās no oktobra līdz jūnijam. Šobrīd ir zināms, ka ēdināšanu nodrošinās līdz šī gada beigām. Kāda būs situācija ar 1. janvāri, pagaidām nav skaidrs. Jaunajā Aizkraukles novadā pieejamie pakalpojumi tiks vienādoti. 

Jaunjelgavas apvienības sociālā dienesta vadītāja Evija Elksne izteic cerību, ka zupas virtuve varētu būt viens no pakalpojumiem, ko apvienībā saglabās un nepieciešamības gadījumā varētu ieviest arī citviet novadā: “Nodrošināt cilvēkam pamatvajadzību — ēdienu — ir svarīgi. Nevienam nevajadzētu palikt neēdušam, un nav svarīgi, vai klienta statuss ir trūcīgs, cilvēkam ir maza pensija vai viņš neprot rīkoties ar naudu, vai ir to nodzēris. Cilvēks ir jāpabaro. Citās apvienībās šāda pakalpojuma nav, bet tas nav iemesls pakalpojumu likvidēt. Varētu izvērtēt iespēju izveidot zupas virtuvi arī citviet, kur tas ir nepieciešams.” 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju