Mums zvana: pensionāri atstāj bez pieskatīšanas

Ar “Staburaga” redakciju sazinājās Mednieku ielas 5. nama mājas vecākā Aldona Saulitena no Jaunjelgavas, lai pastāstītu par apstākļiem, kādos mūžībā aizgājusi viņas kaimiņiene Valentīna. 

“Esmu sašutusi par situāciju, kādu nacās piedzīvot maija sākumā, kad bija četras brīvas dienas. Valentīna dzīvoja viena, viņai bija jau pāri astoņdesmit gadiem — vientuļa pensionāre, kurai bija kopēja. Vienā no brīvajām dienām iegāju viņu apraudzīt un atradu briesmīgā stāvoklī, tomēr no medicīniskās palīdzības viņa atteicās, cerot, ka kļūs labāk. Cik varēju, palīdzēju sakopt veco sievieti. Mēģināju sazināties ar novada sociālo dienestu, taču neviens neatsaucās. Sirds nebija mierīga, iegāju viņu apraudzīt arī nākamajā dienā un atradu mirušu. Atkal mēģināju sazināties ar sociālā dienesta vadītāju, bet nekā. Vai tas ir normāli, ka vecs vientuļš cilvēks uz četrām dienām atstāts viens pats bez pieskatīšanas un nav iespējams sazvanīt arī nevienu no sociālā dienesta?! Vienīgais, kurš man atsaucās, bija mūsu pašvaldības izpilddirektors Uldis Albiņš, kurš brīvdienās palīdzēja man tomēr sazināties ar sociālā dienesta darbiniekiem un citu iestāžu pārstāvjiem, lai noformētu cilvēka miršanu. Gribu pateikt paldies Albiņa kungam par atsaucību un sapratni,” stāsta A. Saulitena.

Jaunjelgavas novada domes izpilddirektors Uldis Albiņš piebilst, ka mēģinājis darīt, ko var šajā bēdīgajā situācijā. Taču ir jāsaprot arī citi iestāžu darbinieki, nevar pārmest neatbildēšanu uz tālruņa zvaniem, jo cilvēkiem brīvdienās tomēr ir tiesības atpūsties.

Jaunjelgavas novadā

Uz staburags.lv pilno versiju