Tēva diena Iršos

Katru gadu otrajā septembra svētdienā Latvijā svinam Tēva dienu, izrādot īpašu godu un pateicību tētiem par atbalstu, mīlestību, rūpēm un vienkārši par to, ka viņi ir. Gluži kā mammām, arī tēviem ir savas rūpes par bērnu. Viņi ir mūsu stiprais plecs un atbalsts, lielais drošības klēpis, dēla pirmais supervaronis un meitas pirmā mīlestība.

Tēva dienas mērķis ir ne vien pateikt tētiem PALDIES un veicināt svētku svinēšanas tradīcijas iedibināšanu ģimenē, bet arī aktualizēt tēva lomas nozīmi bērna ikdienas dzīvē. Šogad kā Tēva dienas virstēma izcelta tēta un bērna attiecību veidošana no zīdaiņa līdz pusaudža vecumam — jo labāki pamati attiecībām būs ielikti šajā posmā, jo stiprākas tās būs vēlākajos gados, kad bērns jau aizies savā dzīvē.

12.septembrī Iršu stadionā gaidījām tēvus, vectēvus, krusttēvus un onkuļus, lai piedalītos sporta aktivitātēs, jautri pavadītu laiku un ikdienas steigā pabūtu kopā ar mīļajiem.

Šīs dienas gaviļnieki, kopskaitā 13, uzdevumus veica 10 stacijās: 1)“Pienvedēja piedzīvojumi”, 2) “Asini prātu!”, 3) “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”, 4) “Strausa sitiens”, 5) “Visi 33!”, 6) “No visa spēka”,7) “Vienmēr kopā”, 8) “Nešauj pa tukšo!”, 9) “Šķiro pareizi!”, 10) “Trāpi mērķī!”. Veicamie uzdevumi izrādījās visdažādākie. Gan jāatceras alfabēts un jāveic spēka vingrinājumi, gan jāveļ riepas un jāprot atšķirt krāsas, kā arī jātrenē atmiņa, precīzi jāšauj, jātrāpa vārtos utt. Katrā pieturvietā bija arī vēl pa kādai rozīnītei.

Pēc padarītā sekoja vēl divi saliedēšanās uzdevumi. 1)Tēviem aizsēja acis, tad ievirpuļoja un pēc komandas viņiem vajadzēja sameklēt savus bērnus, kuri viens par otru skaļāk sauca: “Tēti, tēti, tēti!’’ Burvīgs bērnu koris, tēti gatavi skriet uz visām pusēm, līdz nonāk mērķī — pie savējiem, sadzirdētajiem.2)Lietus sāka nedaudz smidzināt, līdz ar to katram izsniedzām galvas lietussargu. Tētu uzdevums — no punkta A līdz punktam B pārvest bērnus, gan savus, gan kaimiņa, izmantojot ķerru. Te nu spiedzieni un prieka izsaucieni skanēja pa malu malām, iespējams, pat karuseļos tik lielu jautrību nebūsiet dzirdējuši. Ātrums, precizitāte, uzmanība — viss perfekti pārdomāts!
Laiks paskrēja nemanot! Saulīte mūs lutināja, arī rudens lietiņš pa kādai lāsītei nobira. Kamēr summējām rezultātus un rakstījām diplomus, tikmēr visi klātesošie cienājās ar tēju un kafiju, kā arī baudīja picas un uz mēles kūstošos zefīrgroziņus.

Kopvērtējumā 1.vietu ieguva Aldis Rutkovskis (64 p.), 2.vietu — Mārtiņš Ruža-Riekstiņš (61 p.), 3.vietu —  Mārcis Irbe (60 p.).
Katrs dalībnieks par piedalīšanos saņēma spainīti ar gardu medu, pirmo trīs vietu ieguvējus gaidīja specbalvas. Tomēr katram vēl bija iespēja griezt lototrona ratu, kur visas lozes bija pilnas, un izvilkt divas, tā teikt, vienu — labajā, otru — kreisajā rokā. Galvenās balvas ieguva Ilvars Kažociņš ar dēlu Robiju (“Karlīnas’’dāvanu karte un “AB parka’’dāvanu karte) un Vairis Štāls (“Karlīnas’’ dāvanu karte), kurš savu laimestu ļāva izlozēt atkārtoti un iepriecināt kādu citu dalībnieku. Gluži kā “SuperBingo” studijā!

Paldies visiem, kuri atnāca un atbrauca, piedalījās un atbalstīja, radīja svētkus kopā — viens otram un katrs sev! Mēs joprojām esam spēks, ja darbojamies komandā!

Paldies Iršu pagasta brīvprātīgajiem jauniešiem Zandai, Līgai un Esterei Riekstiņām, Valteram Kalniņam, Adrianam Sogomonjanam, Emīlam Nikolajevam, Rendijam Dīriķim, Anetei Zeimuļai-Priževoitei, Beātei Freidenfeldei, Sabīnei Liepiņai par tiesnešu pienākumu veikšanu, kā arī citu papilddarbu izpildi! Paldies Ilonai Skrupskai un Sintijai Sembiņai par gardo cienastu! Paldies par finansiālu un materiālu  atbalstu Iršu pagasta pārvaldei, z/s’’Pumpuri’’, minizoo “Karlīnas’’, “Sintijas matu studijai’’, z/s “Zemītes’’, “Ilgas’’, SIA “AVK Konstrukcijas’’, LSK Viduslatvijas komitejas Iršu nodaļai, izklaides parkam “Avārijas brigāde’’!

“…ar kreiso ūsu tētis samaisa kafijas krūzi, ar labo ūsu noglāsta māmiņas puķaino blūzi…’’ Uz tikšanos nākamajās aktivitātēs!     

Lāsma Rutkovska, sporta darba organizatore Iršos

Daiga Andersone, kultūras pasākumu organizatore Iršos

Kokneses novadā

Uz staburags.lv pilno versiju