Konkursā “FIZMIX Eksperiments” piedalās arī Aizkraukles un Mazzalves skolēni

Ar pilnu jaudu apgriezienus uzņēmis ”Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kuram kopumā pieteikusies 131 komanda. To skaitā trīs komandas (15 skolēni) no Aizkraukles novada vidusskolas un komanda no Mazzalves pamatskolas.

Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas apstākļiem, šogad konkursā “FIZMIX Eksperiments” par uzvaru sacentīsies 655 skolēni no 8. un 9. klases, pārstāvot 97 Latvijas skolas. Zemgali konkursā pārstāvēs 120 skolēni (24 komandas) un viņu skolotāji no Aizkraukles,  Mazzalves,  Vecumniekiem, Viesītes, Biržiem, Jēkabpils, Jelgavas, Dobeles un Auces. Vissīvākā konkurence par iespēju iekļūt konkursa pusfinālā gaidāma Latgalē un Rīgā, jo no šiem reģioniem startē vislielākais komandu skaits — Latgali pārstāv 32 komandas, no Rīgas skolām pieteikušās 29 komandas.

Līdz 29. martam konkursa dalībniekiem atlases neklātienes kārtā būs jāveic uzdevumi par zaļās fizikas tematiku un jākrāj punkti, lai iekļūtu konkursa pusfinālā un vēlāk arī finālā. Atlases kārta sastāv no 28 konkursa ekspertu sagatavotiem dažādu grūtību pakāpes uzdevumiem. Tās laikā katru nedēļu tiek publicēti uzdevumi — seši teorētiskie un viens praktiskais.

Pirmās nedēļas septiņi uzdevumi portālā bija atrodami jau no 1. marta, tika publicēti arī otrās nedēļas uzdevumi. Atlases kārtā iesniegtās atbildes izvērtēs līdz 1. aprīlim. Pagaidām Aizkraukles novada vidusskolas komanda ‘‘Mamonti” nopelnījusi 9 punktus, ‘‘Eureka” — 7, “Mikroni” — 5 punktus, ‘‘Elektroni” no Mazzalves — 6 punktus.

Fināls būs 22. aprīlī, kur par galvenajām balvām sacentīsies septiņas zinošākās komandas. Lai pateiktos pedagogiem par ieguldījumu un spēju motivēt skolēnus piedalīties konkursā, šogad pirmo reizi tiks pasniegta arī balva “FIZMIX Skolotājs 2021” un trīs  specbalvas  “Zaļās fizikas Skolotājs”.

To, ka fizikas entuziasti nav nekādi sausiņi un viņiem piemīt izcila humora izjūta, liecina interesantie komandu nosaukumi, piemēram, ‘‘Gudrie sliņķi”, “Suns dalīts ar kaķi”, “Normālie čaļi”, “Astes gaisā”, “Ņūtona āboli”, “Tumšā matērija”, “Potenciālie Primāti”.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju