Lielākajai daļai Aizkraukles poliklīnikas apmeklētāju respiratori nepatīk

SIA “Aizkraukles slimnīca” piedalās nelielā īslaicīgā pilotprojektā, lai novērtētu FFP2 respiratoru izsniegšanas un apmeklētāju ķermeņa temperatūras mērīšanas lietderību. Pilotprojekts varētu ilgt tikai apmēram nedēļu. 

SIA “Aizkraukles slimnīca” pilotprojektā piedalās, sākot no 10. novembra. Poliklīnikas apmeklētājiem, pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma, ieejot poliklīnikas telpās tikai pa centrālo ieeju Bērzu ielas pusē, tiek izsniegti FFP2 respiratori. Tos izsniedz arī apmeklētājiem, kuri rehabilitācijas nodaļā dodas uz fizioterapijas nodarbībām. Sākotnēji ar digitālo termometru tika mērīta arī ķermeņa temperatūra, taču, kā atzīst SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne, tas nav lietderīgi, jo termometrs mūsu laika apstākļos nespēj pietiekami ātri noreaģēt: āra temperatūra ir zema, āda atdzisusi, lietū kļuvusi mitra, savukārt telpā ir silts. Telpā būtu jāuzkavējas 10 — 15 minūtes, lai iegūtu pareizus datus, taču cilvēki tik ilgi negaidīs, kā arī būtu sarežģīti organizēt cilvēku plūsmu. Tā kā termometrs uz vēsas ādas nespēj noteikt ķermeņa temperatūru, tās mērīšana tika pārtraukta. 


Slimnīcas vadītāja skaidro, ka pilotprojekta mērķis ir saprast, kāda ir cilvēku attieksme un vai ir lietderīgi apmeklētājiem izsniegt respiratorus. Kā rāda novērojumi, lielākajai daļai cilvēku tie nepatīk, jo ir grūtāk elpot, un viņi vēlas labāk izmantot maskas. 
Slimnīcas vadība atteikusies no ātro testu izmantošanas pilotprojektā, jo fiziski to nav iespējams īstenot — dienā poliklīniku apmeklē ap 500 cilvēku, un katram testa rezultāts  lietū, vējā un salā būtu jāgaida 15 — 20 minūtes. 


Pilotprojekta veidā ārstniecības pakalpojumu saņēmējus ar valsts apmaksātiem antigēna testiem pārbaudīs tikai tie ambulatoro pakalpojumu sniedzēji, kuri izteikuši tādu vēlmi. Šādā veidā Veselības ministrija plāno atrast efektīvāko metodi Covid-19 izplatības ierobežošanai ārstniecības pakalpojumu saņemšanas vietās. Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv ir publicēts to ārstniecības iestāžu saraksts, kas piedalās pilotprojektā, izmantojot ātros testus pirms ambulatoro pakalpojumu sniegšanas. Vakar sarakstā bija 21 ārstniecības iestāde, tajā skaitā dažas ārsta prakses zobārstniecībā un pa kādai ģimenes ārsta praksei. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju