Novērtē “Pļaviņu pļāvēju” īstenoto projektu

Bauskas novada Īslīces kultūras namā notika konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” noslēguma pasākums. 2019. gadā 42 pašvaldībās tika īstenoti 463 projekti vides veidošanā un sakārtošanā. No Zemgales Plānošanas reģiona tie bija 12 novadi, tostarp Pļaviņu, Neretas un Vecumnieku. Uzaicināto biedrību “Pļaviņu pļāvēji” pārstāvēja Sarmīte, Vilnis, Daina, Jānis, Biruta.

Noslēguma pasākuma dalībniekus sveica Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vecākā eksperte Reģionālās politikas departamentā Veronika Jurča, pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli — Latvija” valdes priekšsēdētāja vietniece Cilda Purgaile, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Īslīces pagasta pārvaldniece Sandra Ķisele.
Par nacionālās balvas un titula “2019. gada labākais projekts” ieguvēju žūrijas komisija atzina Krāslavas novada “Laimes muzeja” atbalstītāju grupas projektu “Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā”, kas ieguva 1000 eiro balvu.1. vietas diplomu un 500 eiro saņēma pieci projekti — pa vienam Latgales, Kurzemes, Zemgales, Vid­zemes un Pierīgas reģionā. 2. vieta pieciem projektiem un 250 eiro sertifikāts, 3. vieta — arī pieciem projektiem un 100 eiro sertifikāts.
“Pļaviņu pļāvēju” projektu “Darbojamies kopā Pļaviņu nākotnei” pārliecinoši prezentēja valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša. Biedrība, kura šogad atzīmēs savas darbības desmitgadi, ieguva plānošanas reģiona 3. vietas diplomu.
Konkursā īstenoti mazie projekti, taču tie ir radījuši tik brīnumainas pārvērtības, labas emocijas, sirsnību, prieku, entuziasma pilnu darbošanos! Konkurss notika jau 14. reizi! Ar sajūsmu klausījāmies prezentācijās par pastaigu takām, atpūtas vietām, “grāmatu mājām uz kājas”, novada pusmaratonu, topošo kadetu skolu, jauniešu dienām. Tie ir projekti, kas sekmējuši kopības un piederības sajūtu savam dzimtajam novadam, skaistākai dzīvei un labākai videi. Tie ir projekti, ko ģenerējuši Latvijas iedzīvotāji, atbalstījušas pašvaldības, un tie ir ar vēlmi stiprināt savu pašvaldību, arī valsti. Lauku teritorijās palicis tik maz cilvēku! Tās iedzīvotāju grupas, kas izveidojas, grib darīt, jo redz, kas jāturpina, jālabo, jālieto, jāuztur. Tie ir cilvēki, kuri grib darīt, lai mūsu Latvija ir skaistāka.
Tika izteikta pateicība visiem projektu dalībniekiem, ideju autoriem, visām pašvaldībām par sadarbību un atbalstu. Izskanēja novēlējums arī turpmāk būt aktīviem, līdzdarboties, padarot savu novadu sakoptu un ar labām emocijām piepildītu.
Brīnišķīgu koncertu sniedza vietējie pašdarbnieki — Īslīces kultūras nama bērnu vokālā grupa un jauniešu deju kopa.
Nobeigumā tika dota iespēja nesteidzīgi iepazīt gandrīz jau restaurēto Bauskas pili. Nākamgad šī tik vajadzīgā konkursa noslēgums notiks Latgalē, Krāslavas novadā. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju