Olga Rajecka un citas slavenības dodas pārgājienā Jaunjelgavas pusē

Vasara ir ne tikai piemērots laiks, lai baudītu mierpilnus brīžus jūras vai ezera krastā, bet arī, lai nodotos aktīvās atpūtas piedzīvojumiem pārgājienos. Lai iepazītu Latvijas dabu, vēstures notikumiem bagātas vietas, kā arī atveldzētos vasaras karstākajā laikā, “Maxima” kopā ar komandu treneri Andžeju Reiteru un Latvijā zināmiem entuziastiem atklāja jaunu pārgājiena taku Jaunjelgavas pusē.


Pārgājiena dalībnieki – dizainere Dace Krieviņa-Bahmane, dziedātāja Olga Rajecka, veselīga un aktīva dzīvesveida piekritēja, dzīvesstila bloga “happywhispers.lv” autore Līga Andžāne, bloga “viensplusviens.lv” un podkāsta “Pa Kluso” autore Laura Grēviņa, sertificēta uztura un fitnesa trenere Madara Meiere un citi devās atklāt jaunu pārgājiena maršrutu 11 km garumā, iepazīstot Jaunjelgavu otrpus acu skatam pieredzējuša komandu trenera Andžeja Reitera pavadībā. Pārgājiena laikā dalībnieki izzināja Daugavas abu krastu jaunākus un senākus pagātnes notikumus. Pārbaudot savas izdzīvošans prasmes, dalībnieki Silinieku meža vidū veidoja nojumi, sēja mezglus, kā arī apguva dažādas tenta pārvilkšanas tehnikas. Vienlaikus tika iepazītas Aizkraukles pilsdrupas, senās pils nozīme Daugavkrastu karotāju ceļā, savukārt pārgājiena noslēgumā dalībnieki devās Aizkraukles pilskalna virsotnē un kā vienota komanda gatavoja kopīgu maltīti.


Pārgājies “Kusties, lai labi justos!” ir vieglas pakāpes, taču ietver dažus iezaicinošos un piedzīvojumiem bagātus posmus, lai izkāptu un iekāptu no ārpus pārceltuves pieturām. Pārgājiena garums bija ap 11 km, un tas sākās Aizkraukles karjerā, savukārt beidzās Skrīveru puses piestātnē iepretim kafejnīcai “Klidziņa”. Lai arī pārgājiena galvenā uzmanība ierasti tiek pievērsta Daugavai, no tās skatu punkta paveras skats uz vietām, kuras citkārt nav iespējams pamanīt. Tas ir piemērots, lai dotos kopā ar bērniem un vienlaikus izzinātu dabas un vēstures notikumus.


“Pārgājiens "Kusties, lai labi justos" bija ļoti skaista pieredze. Izbaudīt Latviju svelmē, kustībā un, atsvaidzinoties Daugavas vilnīšos, tā ir brīnišķīga vasaras pieredze, kuru novēlu paspēt izdarīt ik vienam! Pārgājiens bija ļoti pārdomāti organizēts un Andžeja Reitera pavadība bija super pieredze, kas tiešām iedeva praktiskus padomus. Diena lutināja ar kompāniju, plaša spektra laika apstākļiem, kas piedzīvojumu padarīja ļoti eksotisku! No 10 ballēm dodu 10!” stāsta uztura un fitnesa trenere Madara Meiere.


Došanās dabā un būšana kustībā ir viens no veidiem, kā varam atpūsties un vienlaikus uzlabot savu veselību, jo, esot kustībā, izkustas gan mūsu ķermenis, gan atpūšas arī prāts. Cilvēki nereti izvairās no došanās pārgājienos, jo tas šķiet sarežģīti gan plānošanas procesā, gan ekipējuma ziņā. Taču svarīgi atcerēties, ka ikvienā pilsētā un ciematā ir dažādas dabas takas, neskarta vide, kā arī interesantas vēsturiskas vai tieši otrādi – jaunradītas vietas, kuras varam iepazīt no jauna un pie reizes izkustēties. Ar šo pārgājienu vēlamies iedrošināt, ka kustībā var būt ikviens un pat dažādākajos laikapstākļos, turklāt, lai dotos nelielā pārgājienā, ekipējuma ziņā nepieciešams pavisam maz – ērta un viegla mugursomu, kurā ievietot mantas, jau iemēģināti, ērti apavi un, protams, labs garastavoklis. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju