“Pakavs” pērn kāpinājis apgrozījumu par 17,1%

Lauksaimniecības preču tirgotājs SIA “Pakavs” pērn strādāja ar 13,637 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 42% un bija 1,522 miljoni eiro — liecina Firmas.lv publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka “Pakavs” patstāvīgi veic preču sortimenta pieprasījuma izpēti un analīzi, kas arī nosaka uzņēmuma turpmāko attīstību. Cita starpā pērn uzmanība veltīta iekšzemes tirgus izpētei un jaunu klientu piesaistei, ārvalstu tirgus izpētei un “Pakava” materiāltehniskās bāzes nodrošināšanai.

Komentējot pandēmijas ietekmi uz kompānijas darbību, tās vadība atzīmē, ka Covid-19 izplatība uz uzņēmuma saimniecisko darbību nav atstājusi lielu ietekmi, taču situācija ir grūti prognozējama. Vienlaikus, ņemot vērā šī gada darbību, arī turpmāk lielas izmaiņas prognozētas netiek.

Kopumā pērn “Pakavs” lielāko daļu savas produkcijas realizēja Latvijā, kur guva ienākumus 13,434 miljonu eiro vērtībā, savukārt Eiropas Savienības dalībvalstīs gūti 203 429 eiro. Salīdzinot ar gadu iepriekš, abās minētajās pozīcijās vērojams kāpums.

Turpmāk kompānijas vadība paredz uzlabot sadarbību ar ārvalstu sadarbības partneriem un strādāt interneta tirdzniecības paplašināšanā.

Jau ziņots, ka “Pakavs” 2019. gadā strādāja ar 11,649 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa palielinājās 1,8 reizes un bija 1,071 miljons eiro.

“Pakavs” reģistrēts 1992. gadā, un tā pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Maira Sprukule.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju