Piecās Aizkraukles novada skolās konstatē inficēšanos ar Covid-19

Turpinoties skolēnu testēšanai skolās, atsevišķi inficēšanās gadījumu ar Covid-19 atklājas arī Aizkraukles novada skolās. Šobrīd to gan ir maz.


Informācijas apmaiņa varētu būt labāka


Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste metodiķe Sarmīte Kļaviņa informēja, ka šobrīd Aizkraukles novadā piecās izglītības iestādēs — Aizkraukles pagasta sākumskolā, Aizkraukles novada vidusskolā, A. Upīša Skrīveru vidusskolā, I. Gaiša Kokneses vidusskolā un Pļaviņu vidusskolā — atklāti atsevišķi inficēšanās gadījumi, līdz ar to vairāku klašu skolēni devušies karantīnā kā kontaktpersonas, un vecāki saņēmuši nepieciešamo informāciju un norādījumus par turpmāko rīcību.


Sarmīte Kļaviņa teic, ka pēc testu paņemšanas skolu vadība operatīvi saņem informāciju par rezultātiem. Ja ir kāds pozitīvs gadījums, laboratorija to skolai paziņo uzreiz, bet precīzāka informācija, kurš konkrēti inficējies, tomēr jāgaida ilgāk. Informācijas apmaiņa varētu būt operatīvāka un precīzāka, arī no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), piemēram, par karantīnas laika ilgumu konkrētajos gadījumos. Skolā klātienē bērni atgriežas ar ģimenes ārsta atzinumu, ka var atsākt mācības.


Cenšas paziņot operatīvi

Žanna Miezīte no Mazzalves pamatskolas informē, ka mācību iestādē šobrīd nav neviena pozitīva gadījuma, un testu rezultātus visi saņem savlaicīgi. Turklāt skolas vadība īsziņā saņem ziņu ar kopējo rezultātu, līdz ar to katrs nav jāapskata atsevišķi.


Aizkraukles novada skolas pamatā izmanto “Bior” laboratorijas pakalpojumus. Jaunjelgavas vidusskolas direktore Lauma Mīlīga teic, ka ir ļoti apmierināta ar šo sadarbību, jo viss ir izskaidrots, informācija pienāk laicīgi, un arī skolas darbinieki no savas puses cenšas visu prasīto paveikt precīzi, par ko savukārt saņēmuši atzinību no laboratorijas. Iknedēļas testēšana skolā notiek pirmdienas rītā, un līdz šim testu rezultāti bijuši tikai negatīvi.


Aizķeršanās dēļ bērniem nav jācieš

Tomēr daudzviet ir satraukums, ka vecāki laikus nesaņem testu rezultātus, un bērns bez tā nevar apmeklēt mūzikas vai mākslas skolu. P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas direktore Daina Delvere stāsta, ka audzēkņi nāk uz mācībām ar testa rezultātiem, kas veikti vispārizglītojošajā skolā, un tos uzrāda gan mācību iestādes dežurantei, gan specialitātes skolotājam. Vecākiem tie pieejami e-vidē, ko var izprintēt vai uzrādīt digitāli.


— Pēc pirmās testēšanas reizes, kad visi rezultāti bija negatīvi, Aizkraukles vidusskolas direktors par to informēja, un audzēkņiem papildus neko neprasījām uzrādīt. Šonedēļ situācija ir citādāka, līdzko ir kāds pozitīvs gadījums, par to mums paziņo, un mēs attiecīgi rīkojamies. Ir bijušas reizes, kad testa rezultāti individuāli kavējas, bet izvērtējam situāciju, jo bērniem nevajadzētu ciest, ja sistēmā ir kāda aizķeršanās, — saka Daina Delvere.


Katrā skolā sava specifika

Pļaviņu Mūzikas skolas direktore Dita Ārgule informē, ka informāciju par testu rezultātiem viņa saņem no vispārizglītojošajām skolām, kurās audzēkņi mācās. Lielākoties tā ir Pļaviņu vidusskola, bet ir arī divi audzēkņi no Krustpils pamatskolas un viens no Kalsnavas pamatskolas. Ar visām skolām ir vienošanās sniegt šādas ziņas. Bērniem, dodoties uz mūzikas skolu, nekas vairs nav jāuzrāda, un vecākiem nekas nav pašiem jāmeklē, jo visa nepieciešamā informācija jau ir.


— Skolās testēšana notiek konkrētās dienās, un rezultāti ir zināmi nākamajā dienā. Katrā skolā jau ir sava specifika, bet mums audzēkņi pamatā ir no vienas skolas, visu informāciju saņemam operatīvi. Ja ir ziņas par kādu pozitīvu gadījumu un noteiktas kontaktpersonas, kurām jāatrodas karantīnā, šo informāciju nododu gan pedagogiem, gan skolas dežurantei, kura kontrolē skolā ienākušās personas. Informācijas apmaiņa ir laba, varam nodrošināt gan drošu skolēnu plūsmu, gan citus pasākumus, lai novērstu saslimšanu, — saka Dita Ārgule.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju