Pļaviņu novadā nosaka atkritumu izvešanas biežumu

Pļaviņu novadā stājušies spēkā jauni saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tie nosaka, cik bieži jāizved atkritumi.

Pļaviņu novada domes apstiprinātajos noteikumos paredzēts, ka individuālajās dzīvojamajās mājās, kur kompostē vai šķiro bioloģiski noārdāmos atkritumus un piedalās atkritumu dalītā vākšanā un šķirošanā, to var veikt reizi divos mēnešos, bet, ja to nedara — reizi mēnesī. Savukārt, ja individuālajā dzīvojamajā mājā dzīvo viens vai divi pensijas vecuma iedzīvotāji, kuri šķiro atkritumus, — reizi četros mēnešos, daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās Pļaviņu pilsētā — ne retāk kā reizi divās nedēļās, bet pārējā novadā — reizi mēnesī, tāpat kā no īpašumiem, kur veic komercdarbību. Atkritumi no vasarnīcām, dārza mājiņām jāizved reizi vai divas gadā. Protams, to var darīt arī biežāk.
Noteikts arī, ka par šo noteikumu neievērošanu Pļaviņu novada pašvaldības policija būs tiesīga noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu. Tomēr joprojām ne par visiem īpašumiem noslēgts atkritumu apsaimniekošanas līgums ar SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, kas novadā apsaimnieko atkritumus.
Šogad mainīti arī “Pļaviņu komunālo pakalpojumu” atkritumu izvešanas grafiki. Iepriekš Aiviek­stes un Klintaines pagastā šo pakalpojumu varēja pieteikt divas reizes mēnesī, bet no šī gada tikai vienu, tāpat kā Klintainē. Uzņēmuma vadība skaidro, ka, izvērtējot pagājušā gada pieredzi, sniedzot atkritumu izvešanas pakalpojumus, secināts, ka samazinās gan cilvēku skaits, gan saražotie atkritumi. Līdz ar to nolemts optimizēt izmaksas un pagastos atkritumu izvest reizi mēnesī. Iedzīvotājiem tas nevarētu radīt neērtības.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju