Skrīveros iedzīvotāju izvēli nosaka pazīstamas personības

Vēlēšanu iecirknī Skrīveru kultūras centrā rīta cēliens aizvadīts klusi un mierīgi — informē Skrīveru iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inga Kokaine. 

Viņa pastastīja, ka iecirknis iekārtots tā, lai vēlētājiem būtu ērti un patīkami. Galdus rotā ziedi, uz galdiem, kur vēlētāji izdara savu izvēli, novietotas kastītes lietotajām pildspalvām, pie kultūras centra ieejas — urnas lietotajām sejas maskām. Ja kādam vēlētājam tās nav līdzi, masku var saņemt pie ieejas. Katrs atnācējs tiek aicināts nodezinficēt rokas. Vēlēšanas līdz pusdienlaikam noritējušas bez starpgadījumiem, vien daži vēlētāji pie ieejas iecirknī konstatējuši, ka ID kartei beidzies derīga termiņš, un devušies uz mājām pēc pases, lai tomēr piedalītos vēlēšanās.


Uzrunātie skrīverieši atzina, ka viņu izvēli lielākoties noteikuši cilvēki kandidātu sarakstos, ne partijas piederība. Balsojuši par tiem, kurus pazīst, un kuru paveiktos darbus var novērtēt. Skrīverieši atzīst, ka ir būtiski, lai arī jaunajā novada domē būtu kāds, kas aizstāv viņu intereses un par Skrīveriem neaizmirst. Kāds skeptiski noskaņots skrīverietis gan atzina, ka tam visam neesot nekādas jēgas, jo valdība — "gan tur augšā, gan tepat uz vietas" —  vienmēr esot domājusi tikai par sevi, nevis iedzīvotājiem, tomēr savu pilsoņa pienākumu viņš godam paveicis. 


Iepriekšējā balsošanā līdz 3. jūnijam Skrīveru iecirknī bija nobalsojuši 302 balsttiesīgie. Šodien līdz pulksten 8 iecirknī Skrīveru kultūras centrā bija nobalsojuši 9, bet līdz pulksten 12 — 243 vēlētāji. Vēlēšanās pirms četriem gadiem lielākā balsotāju aktivitāte bija vērojama tieši pusdienlaikā un pēcpusdienā.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju