Skrīveros iegādāts īpašs trenažieris

Skrīveru dienas aprūpes centrs jūnija izskaņā saņēmis ilgi gaidīto rehabilitācijas trenažieri “MOTOmed”. Šāds trenažieris ir retums, un to varēs izmantot ne vien Skrīveru, bet arī apkārtējo pagastu un pilsētu iedzīvotāji.

Doma par šāda trenažiera nepieciešamību radās 2017. gadā, kad tika plānota dienas aprūpes centra pārvietošana uz tā dēvēto Danču māju Skrīveru centrā, taču tā kā toreiz projekts neguva atbalstu, arī trenažieri nebija iespējams iegādāties. Jau trešo gadu Skrīveru dienas aprūpes centrs iesaistās projektā “Atver sirdi Zemgalē”, saistībā ar kuru sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un personām ar garīga rakstura traucējumiem. Projekta līdzekļu kontā bija izveidojies uzkrājums, un maija domes sēdē šī nauda tika novirzīta rehabilitācijas trenažiera iegādei. 


Šāds trenažieris Latvijā ir retums, tādēļ esam priecīgi, ka mums būs iespēja piedāvāt šādu pakalpojumu arī apkārtējo pagastu un pilsētu iedzīvotājiem. Ar trenažiera palīdzību iespējams kustināt gan paralizētas ķermeņa daļas, gan tādas, kam ir vājš muskuļu spēks. Tas piedāvā trīs dažāda veida programmas: “pasīvā apmācība”, kur trenažieris dara visu pacienta  vietā; “palīgtreniņš” – trenažieris piemērojas klienta roku un kāju spēkam un veic atbalsta kustības; “aktīvais treniņš” bez motora atbalsta, izmantojot savu muskuļu spēku un smalki regulējamu bremzēšanas pretestību, kas stiprina muskuļus.


Nodarbības notiek fizioterapeita vadībā. Atbilstoši Skrīveru dienas aprūpes centra maksas pakalpojumu cenrādim šāda nodarbība iir par maksu. Pirms tam nepieciešams konsultēties ar ģimenes ārstu un saņemt izrakstu par atbilstošu veselības stāvokli, lai iesaistītos fizioterapijā. Stāvokļi un diagnozes, pie kurām ir efektīvi un ieteicams izmantot trenažieri: multiplā skleroze, insults, paraplēģija, tetraplēģija, BCT, Parkinsona slimība un citi neiroloģiskie stāvokļi vai jebkāda veida kustību traucējumi. 

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju