Skrīveros no pirmdienas klātienes mācības neatsāks

Valdība lēmusi, ka pirmdien tajās pašvaldībās, kur ir zems saslimšanas ar Covid-19 rādītājs, mācības klātienē atsāks 1. līdz 4. klases skolēni. Pēc pēdējiem apkopotajiem datiem šo pašvaldību skaitā ir arī Skrīveru novads, taču dažādu apstākļu dēļ nolemts pirmdien, 22. februārī, klātienes mācības Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā tomēr neatsākt.


Valdība šodien vienojās, ka tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, no pirmdienas 1. līdz 4. klases skolēniem atsāksies klātienes mācības. Sākotnēji nosaukto 19 pašvaldību skaitā, kurā šie rādītāji ir zemi, Skrīveru novada nebija, taču ceturtdienas pēcpusdienā ziņas precizētas un dažos avotos norādīts, ka šajā skaitā ir arī Skrīveru novads. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izveidoto karti, Skrīveru novadā pēdējo 14 dienu laikā (līdz 17. februārim) saslimšana ar Covid-19 konstatēta sešiem iedzīvotājiem, savukārt kumulatīvais rādītājs Skrīveros ir 180 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Taču ne skola, ne pašvaldība ceturtdienas pievakarē vēl nebija saņēmusi oficiālu SPKC informāciju, ka Skrīveru novads ir to pašvaldību skaitā, kurās jāatsāk mācības. Par saslimstības līmeņa datu fiksēšanu pašvaldībās ir atbildīgs SPKC, kurš arī nosaka, kurās pašvaldībās atļautas klātienes mācības.

Skolas direktors Aldis Rakstiņš informē, ka Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā 1. līdz 4. klasēs mācās 135 skolēni, no kuriem 15 bērni dzīvo blakus esošajos novados. Šajās klases strādā 15 pedagogi, no viņiem četri dzīvo citos novados. Patlaban divi darbinieki no sākumskolas klasēs strādājošā atbalsta personāla ir slimi, savukārt diviem pedagogiem jāievēro karantīna, jo bijuši saskarsmē ar Covid-19 slimnieku. Četras ģimenes informējušas skolas vadību, ka viņu mājsaimniecībā patlaban kāds slimo ar šo vīrusu un skolēniem jāievēro karantīna. Turklāt apmēram puse pedagogu, kuri strādā sākumskolas klasēs, ir riska grupā. Ņemot vērā visus šos apstākļus, pašvaldība un skolas vadība vienojusies, ka no pirmdienas skolā klātienes mācības netiks atsāktas.

Skolas direktors informē, ka lielākā daļa pedagogu uzskata: ja situācija paliks līdzšinējā, klātienes mācības 1. līdz 4. klases skolēniem varētu atsākt no 1. marta, taču iepriekš – laikā no 22. līdz 26. februārim – visi skolotāji veiktu siekalu testus Covid-19 infekcijas kontrolei.

“Šāds lēmums pieņemts drošības apsvērumu dēļ un nevēlamies, lai veidotos situācija, ka bērni atsāk mācības klātienē, bet pēc dažām dienām tās atkal jāpārtrauc,” uzskata Skrīveru novada domes priekšsēdētājs Andris Zālītis. “Novērtēsim situāciju un raudzīsimies, kāds būs tālākais rīcības plāns.”

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju