Rokdarbnieces Skrīveros izrāda savu veikumu

Skrīveru kultūras centrā apskatāma izstāde “Svinēsim svētkus”, kura sastāv no divām daļām.

Vienu no tām veido Baibas Vaivares vadītās Skrīveru kultūras centra tekstilstudijas “Putnukalns” dalībnieču darinātie darbi. Tie ir krāšņi tērpi, kas darināti no veciem lina un kokvilnas galdautiem, palagiem un pat aizkariem. Krāsojot, izšujot un papildinot tos ar citiem rokdarbiem, tapušas jaunas kleitas.

Otru izstādes daļu veido Limbažu Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzilna”, kuru arī vada Baiba Vaivare, darinātā īpašā himnas josta. Tā ir 15 metrus gara un 30 centimetrus plata, Latvijas karoga krāsās, un tajā ieausts pilns valsts himnas “Dievs, svētī Latviju!” teksts. Limbaži ir himnas autora Kārļa Baumaņa dzimtā pilsēta, un trīs gadu garumā austā josta bija dāvana Latvijai tās simtgadē. Jostas aušanā iesaistījās cilvēki no visiem Latvijas novadiem — pa vienam, ar ģimenēm un veseliem kolektīviem. Reizē ar jostu var apskatīt arī grāmatu, kurā iemūžināts jostas tapšanas process un ikviens, kurš pielicis roku šajā mūža darbā.

Izstādes darbi līdz gada beigām apskatāmi kultūras centra vestibilā un garderobes telpā. Savukārt mazajā zālē joprojām var apskatīt Jūrmalas mākslinieku gleznas.

Skrīveru novadā

Uz staburags.lv pilno versiju