Skrīveros radošās apvienības “Bez rāmjiem” gleznu izstāde

Skrīveru kultūras centrā skatāma Skrīveru radošās apvienības “Bez rāmjiem” gleznu izstāde “Bez rāmjiem un Punkts”. Četru mākslinieču – Ināras Plakanes, Valentīnas Lases, Aijas Ozoliņas un Mudītes Kaličus – darbos pamanīsiet dzīvesprieku un krāsainību, taču pašas mākslinieces atzīst, ka šis nav bijis viegls laiks.

Radošās apvienības “Bez rāmjiem” četras dāmas savulaik kopā mācījās gleznot Vēsmas Vītolas vadītajā gleznošanas studijā Skrīveru kultūras centrā. Studija vairs nedarbojas, taču radošās personības palikušas uzticīgas savam vaļaspriekam, un jau sesto gadu radošās apvienības izstāde iekārtota Skrīveru kultūras centrā. Parasti izstādes atklāšana notiek it kā pa jokam – 1. aprīlī, taču pēdējos divus pavasarus pandēmija ieviesusi korekcijas arī šajā tradīcijā, un šoreiz atklāšana netika rīkota. Taču izstādes Skrīveru kultūras centrā iekārtota, tikai atliek iet to lūkot!


Ināra Plakane saka: “Izstādei nosaukums “Bez rāmjiem un Punkts” lai paliek bez īpašiem paskaidrojumiem, taču tas liecina, ka zināmu posmu dzīvē esam noslēgušas.


Izstādē apskatāmi četru mākslinieču gada laikā gleznotie darbi. “Sākumā bija domāts gleznās rādīt kontrastus, taču pandēmijas laikā šo ideju esam pazaudējušas,” teic Ināra Plakane. “Varbūt tas saistīts ar šo laiku. Mēs reti tikāmies klātienē, un arī tāpēc droši vien gleznošana “nenāca” tik viegli.”


Pati Ināra atzīst, ka viņas darbi, lai gan šis bijis smags dzīves posms, ir salīdzinoši dzīvespriecīgi – atšķirīgi no savām sajūtām. “Valentīnas gleznas ir reālistiskas, izjusti smalkas. Aija joprojām spēj radīt interesantus tēlus, un viņas darbos krāsas ir kļuvušas daudz dzīvīgākas. Mudīte allaž spēj pārsteigt, un arī šoreiz tā ir. Cerams, ka kāds mūsu darbs spēs uzrunāt un jūsu dienu padarīt krāsaināku,” veikumu raksturo Ināra.


Izstāde Skrīveru kultūras centrā būs apskatāma jūlijā un augustā. To var iet lūkot darbdienās no pulksten 9 līdz 15, piektdienās – no pulksten 9 līdz 12.

Skrīveru novadā

Uz staburags.lv pilno versiju