Vieta, kur stāstu var izdzīvot kopā ar tā tēliem

Skrīveros ir dažādas pastaigu vietas, viena no vispopulārākajām ir Skrīveru dendroloģiskais parks, tomēr pavisam netālu no šī parka ir “Sūnu taka”.  Tā izveidota, popularizējot Andreja Upīša stāstu “Sūnu ciema zēni”. Taka atklāta ceļotājiem, dabas baudītājiem un citiem apmeklētājiem 2017. gada 30. decembrī. Sākotnēji tika izvietotas 10 skulptūras ar šī stāsta tēliem, bet laika gaitā pievienotas vēl astoņas skulptūras, kā arī trīs Andreja Upīša citāti.

Šī taka sākas pie Kalnmuižas jeb, kā vietējie iedzīvotāji to dēvē, Apaļā ezera. Tā vijas caur mežu un ir aptuveni 800 metru gara.
Šo apskates objektu iespējams apmeklēt arī kopā ar gidu, kurš palīdzēs atdzīvināt stāstu “Sūnu ciema zēni”, kā arī pastāstīs dažādus interesantus faktus par katru no skulptūrās atveidotajiem tēliem.  Katrs no šiem tēliem, lai arī izgrebts no koka, rada sajūtu, ka ir dzīvs, tiem ir dažādas emocijas.

“Šo taku galvenokārt apmeklē ģimenes ar bērniem, kā arī vecāka gadagājuma cilvēki. Šajā takā ir iespējams atstāt visas savas negatīvās emocijas,” saka latviešu valodas un literatūras skolotāja, arī gide Daina Vancāne-Viļuma.

Ir liels prieks, ka uzturēt kartībā takas un sakārtotu vidi palīdz skolēni no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju