VUGD Viesītes postenis pārcēlies uz jaunām telpām

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas Viesītes postenis šonedēļ pārcēlies uz jaunām telpām. Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp Viesītes novada domi, VUGD un Nodrošinājuma valsts aģentūru, Viesītes postenis turpmāk atradīsies Smilšu ielā 39T, Viesītē.

“Viesītes postenis bija izvietots ēkā Amatnieku ielā 2, kas ilgstoši bija kritiskā stāvoklī – plaisas, jumta seguma nolietojums un deformācija, mitruma un erozijas nelabvēlīgā ietekme un tā rezultātā neatbilstoša darba vide ugunsdzēsējiem glābējiem, kā arī nelielā garāža, kurā nevarēja izvietot mūsdienīgu ugunsdzēsības tehniku. Pateicoties Viesītes novada domes iniciatīvai, kas piedāvāja jaunas, izremontētas telpas, tagad Viesītes posteņa ugunsdzēsēji glābēji strādās drošās, vairāk ugunsdzēsības uzdevumu pildīšanai piemērotās un sanitārām prasībām atbilstošās telpās,” informē VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris pulkvedis D.Bērziņš.

Viesītes novada domes priekšsēdētājs A. Žuks: “Viena no mūsu pašvaldības prioritātēm ir iedzīvotāju drošība, tāpēc, kad saņēmām informāciju par iespējumu VUGD Viesītes posteņa slēgšanu, nebija šaubu rīkoties, lai saglabātu Viesītes posteni. Paldies Viesītes novada deputātiem, kuri atbalstīja līdzekļu piešķiršanu telpu remontam un to pielāgošanai VUGD Viesītes posteņa vajadzībām arodskolas teritorijā! Priecājos, ka Viesītes posteņa ugunsdzēsējiem glābējiem būs piemērotas telpas, kas ļaus pilnvērtīgāk strādāt, līdz ar to efektīvāk un ātrāk sniegt palīdzību Viesītes novada iedzīvotājiem.”

Būtisks ieguvums Viesītes un tās tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem ir tas, ka turpmāk Viesītes posteņa ugunsdzēsēji glābēji uz izsaukumiem dosies ar mūsdienīgu “Scania” autocisternu.

“Iepriekšējās Viesītes posteņa ēkas nozīmīgs trūkums bija tas, ka garāžas nelielo izmēru un zemo griestu dēļ tajā nevarēja izvietot mūsdienu ugunsdzēsības tehniku. Rezultātā Viesītes posteņa personāls uz notikumiem devās ar 1981.gada ZIL 131 markas autocisternu. Šis ir liels notikums Viesītes posteņa nodarbinātajiem un visiem Viesītes iedzīvotājiem, jo beidzot ugunsdzēsējiem glābējiem būs piemērotākas telpas un mūsdienīga autocisterna, lai doties uz notikumiem,” norāda VUGD Zemgales reģiona brigādes Viesītes posteņa komandieris leitnants Miks Bondars.

Iepriekšējā VUGD Viesītes posteņa ēka Amatnieku ielā 2, Viesītē celta ap 1840.gadu kā kroga ēka. Ugunsdzēsības vajadzībām depo ēku sāka izmantot pēc 2.Pasaules kara. Pēdējie būvdarbi tajā tika veikti 1960.gadā. Ēkai ir noteikts kultūrvēsturiskais statuss.


VUGD Viesītes posteņa jaunās ēkas atklāšanas pasākums notiks vēlāk, kad to atļaus epidemioloģiskā situācija un valstī noteiktie ierobežojumi.

Novadu ziņas

Uz staburags.lv pilno versiju