Aizkraukles policija divām piketētājām piemēro 30 eiro naudas sodu 2

Par individuālu un nesaskaņotu piedalīšanos piketā Aizkrauklē 14. augustā divām personām piemērots 30 eiro liels naudas sods, bet trijām — brīdinājums.

Kā jau iepriekš “Staburags” informēja, pēc 14. augustā notikušā piketa, kurā iedzīvotāji pauda viedokli par brīvprātīgu vakcināciju pret Covid-19, Valsts policija sāka piecus administratīvā pārkāpuma procesus par individuālu un nesaskaņotu piedalīšanos piketā. Norobežotajā laukumā drīkstēja atrasties līdz 50 piketētājiem, un vairākas sievietes ar pašizgatavotajiem plakātiem stāvēja ārpus tā. Policija pamatoja, ka tādējādi viņas pārkāpušas piketu organizēšanas un norises kārtību. Saskaņā ar likumu “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu fiziskām personām var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro. Kādēļ daļai personu tika izteikts brīdinājums, bet divām personām policija piemēroja naudas sodu? 

“Nosakot administratīvā soda veidu un mēru, tiek ņemts vērā izdarītā pārkāpuma raksturs, pie atbildības saucamās personas personība, mantiskais stāvoklis, pārkāpuma izdarīšanas apstākļi, atbildību mīkstinošie un pastiprinošie apstākļi,” skaidro Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa. “Personām, kuras ieradās uz lietas izskatīšanu, atzina savu vainu un vaļsirdīgi nožēloja izdarīto, tika piemērots brīdinājums. Personām, kuras ignorēja policiju, tika piemērots naudas sods.” 

Komentāri 2

guna

Cien. portāla lietotāji!

Šeit ierakstītais pret vairākiem policijas darbiniekiem vērstais komentārs tika dzēsts, jo saskaņā ar komentāru publicēšanas noteikumiem staburags.lv patur tiesības izdzēst komentārus, ja komentārs ir cilvēka godu vai cieņu aizskarošs, neētisks, draudošs, apmelojošs, neslavu ceļošs. Staburags.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas. Ja jūs neapmierina konkrētu policijas dabinieku rīcība un uzskatāt, ka tajā saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, jums ar pierādījumiem ir jāvēršas Iekšējās drošības birojā. Staburags.lv šajā jomā izmeklēšanu neveic un viņu rīcību neizvērtē.

pirms mēneša, 2021.09.15 13:42

wendita

Aizkraukles policijā strādā ļauni cilveki kuriem burtu jāmirst, nevis jāsēž meitene!

pirms 22 dienām, 2021.09.25 02:36

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju