Autovadītājs piedāvā policistam 100 eiro kukuli

Svētdien, 5. septembrī, likumsargi Aizkraukles novadā apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 104 km/h. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai piedāvāja samaksāt 100 eiro. Policijā par notikušo ir uzsākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process. 

5. septembrī Aizkraukles novada Neretas pagastā, uz autoceļa Vecumnieki—Nereta—Subate, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēta automašīna Renault Trafic, kuru vadīja 1975. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 104 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 50 km/h. 


Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību zaudēšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis piedāvāja policistiem 100 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju tika sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, piemērojot naudas sodu.

Likumsargi atgādina, ka atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu došanu vai piedāvāšanu vai valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.Tāpat policija uzsver, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par 10 līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju