Par vīrieša saduršanu Aizkrauklē aiztur iespējamo vainīgo personu

Ceturtdien, 2. septembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas un  Aizkraukles iecirkņa amatpersonas aizdomās par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, aizturēja vīrieti, kuram 3. septembrī Zemgales rajona tiesa piemēroja apcietinājumu — informē Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa.    

Šī gada 30. martā Vecumnieku pagastā tika atrasts 1971. gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm — divām durtām brūcēm kreisās kājas augšstilbā. Viens no dūrieniem bija skāris artēriju un līdz ar to izraisīja noasiņošanu. 

Saistībā ar notikušo policijā tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. 

Sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirkņa darbiniekiem, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, 2. septembrī Aizkrauklē aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu tika aizturēts 1961. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir bijis sodīts par dažāda veida noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Jau nākamajā dienā — 3. septembrī — Zemgales rajona tiesa minētajam vīrietim piemēroja apcietinājumu.    

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka starp vīriešiem izcēlās sadzīviska rakstura konflikts, kura laikā viens no vīriešiem ar nazi divreiz iedūra otram, kas no gūtajiem ievainojumiem nomira notikuma vietā. 

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no 3 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju