Peldsezonā Aizkraukles novadā no ūdenstilpēm izcelti četri bojāgājušie

Šogad oficiālās peldēšanas sezonas laikā, no 15. maija līdz 15. septembrim, Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla astoņus bojāgājušos. Viņi visi ir vīrieši. Visā Latvijā šīgada peldsezonā, no 15. maija līdz 15. septembrim, ugunsdzēsēji glābēji izglāba 29 cilvēkus, bet no ūdenstilpēm tika izcelti 63 bojāgājuši cilvēki, tajā skaitā viena nepilngadīga persona. Kopš gada sākuma VUGD no ūdenstilpēm visā Latvijā izcēla 86 bojāgājušos. 

Bojāgājušie izcelti Jēkabpilī no Radžu ūdenskrātuves, Aizkraukles novada Kokneses pagastā no dīķa, no Daugavas Jaunjelgavā un Pļaviņās (divi bojāgājušie) un no Dīvajas Skrīveru pagastā, Bauskas novada Īslīces pagastā no Mūsas un Jelgavas novada Līvbērzes pagastā no dīķa. Vēl vienā gadījumā Bauskas novada Iecavas pagastā bojāgājušo no ūdenstilpes izcēla iedzīvotāji pašu spēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz vairākiem negadījumiem ūdenstilpēs, kas saistīti ar peldlīdzekļu lietošanu. Ozolnieku novadā Garozas upē cilvēks no laivas bija iekritis upē, un viņu izglāba notikušā aculiecinieki. Savukārt Tukuma novadā divi cilvēki laivā bija iebraukuši Kaņiera ezerā un ilgi neatgriezās. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, cilvēki saviem spēkiem bija nokļuvuši krastā.

Kopš gada sākuma VUGD no ūdenstilpēm Zemgalē izcēla 16 bojāgājušos, bet visā Latvijā — 86 bojāgājušos. Iepriekšējā gadā Zemgalē peldsezonā no ūdenstilpēm izcelti deviņi bojāgājušie, no tiem četri tagadējā Aizkraukles novada teritorijā un pa vienam Jēkabpils pilsētā, Jēkabpils novada Viesītes pagastā, Tukuma novada Kandavas pagastā, Dobeles novada Tērvetes pagastā un Bauskas novada Rundāles pagastā. Vēl negadījumos Jēkabpils pilsētā un Tukuma novada Engures pagastā ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus. Bojāgājuši cilvēki no ūdenstilpēm tiek izcelti ne tikai peldsezonā un ne visos gadījumos bojāejas iemesls ir bijusi noslīkšana. Ziņas par noslīkušiem cilvēkiem apkopo Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs.

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Izvērtējot notikuma vietā iegūto informāciju, var secināt, ka biežākie iespējamie iemesli nelaimes gadījumiem pie un uz ūdens ir:

- cilvēki alkohola reibumā gājuši peldēt vai izkrituši no peldlīdzekļiem;

- laivojot vai pārvietojoties ar citiem ūdens transporta līdzekļiem, nav izmantotas glābšanas vestes

;- pieaugušie un bērni uz piepūšamajiem matračiem un rotaļu laivām ienesti jūrā un saviem spēkiem nav spējuši izkļūt krastā;

- pārgalvīgi riskējuši un mēģinājuši pašapliecināties, cenšoties pārpeldēt ūdenstilpi;

- izvēlējušies peldēšanai nepiemērotas vietas — karjerus, nelabiekārtotas pludmales;

- nav uzraudzījuši vai pavirši izturējušies pret bērnu drošību ūdenstilpju tuvumā.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju