Sāk administratīvā pārkāpuma procesu pret trim pārdevējām

29. septembrī  Aizkraukles iecirkņa darbinieki Aizkrauklē un Aizkraukles novadā  tirdzniecības vietās pārbaudīja, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām. 

Divos veikalos pārdevējas nepilngadīgai personai pārdeva alkoholiskos dzērienus un vienā veikalā — enerģijas dzērienu. Par notikušo policijā sākti trīs administratīvo pārkāpumu procesi.


Valsts policija atgādina, ka mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments, kas ļauj pārliecināties par personas vecumu. Savukārt pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.


Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — piemēro naudas sodu no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 7100 eiro. Savukārt atbilstoši Enerģijas dzērienu aprites likumam par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, pārdevējam piemēro naudas sodu no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai — no 350 līdz 700 eiro.

Operatīvie dienesti

Uz staburags.lv pilno versiju