Kolagēns - proteīns, kas veido mūsu ķermeni

Cilvēka ķermeni veido dažādi proteīni un kolagēns ir viens no svarīgākajiem, pie tam, tas veido aptuveni 30% no visa proteīnu daudzuma organismā. Kolagēns pulvera veidā ir kļuvis par vienu no populārākajiem uztura bagātinātājiem visā pasaulē. Svarīgi izvēlēties kvalitatīvu kolagēnu, bez pievienotiem konservantiem, saldinātājiem un citas ķīmijas. Kolagēns - uztura bagātinātājs ir ērti lietojams, bez piegaršas un viegli dozējams. Papildus kolagēna uzņemšana organismā nepieciešama, jo gadiem ejot, tā sintēze organismā kļūst lēnāka un uzkrātās rezerves izsīkst. Kolagēns nav paredzēs lietošanai bērniem vai jauniešiem, jo kolagēna sintēze organismā ir pietiekoša līdz vidēji 25 gadu vecumam.


Kolagēns kā galvenā saistviela organismā

Kolagēns organismā kalpo kā saistviela locītavām, saitēm, cīpslām un kauliem, nodrošinot to elastību, izturību un kopējo veselību. Papildus kolagēna uzņemšana organismā ir vitāli nepieciešama, ja ciešat no regulāriem izmežģījumiem vai sastiepumiem. Uzņemot kolagēna uztura bagātinātāju, ķermenī tas tiek pārveidots par dažādām aminoskābēm, kas veicina dabiskā kolagēna izdalīšanos. Kolagēnu var izvēlēties arī parastā proteīna pulvera vietā, ko mēdz lietot sportisti, jo satur tādas aminoskābes, ko ar uzturu nevar tik viegli uzņemt. Kolagēns palīdz nodrošināt arī kaulu izturību, amortizējot triecienus, kas tiek iegūti skrimslim ar spēku atduroties pret ko cietu, kas rada diskomfortu un iespējamus kaulu lūzumus.


Kolagēna peptīdi ādas, matu un nagu veselībai

Ne tikai kaulu un locītavu trauslums liek manīt par kolagēna trūkumu organismā. Pirmie vēstneši var būt arī sausa āda, trausli mati, plāni, lūztoši nagi. Protams, kolagēna klātbūtne ir redzama uz etiķetēm dažādiem skaistumkopšanas līdzekļiem, taču vispareizāk savu organismu nodrošināt ar kolagēnu ir lietojot to iekšķīgi. Dzeramā veidā uzņemtais kolagēns tiek pārvērsts dažādās aminoskābēs, kas veicina dabiskā kolagēna veidošanos, tādējādi mati, nagi un āda atjaunojas ievērojami veselīgāki. Cilvēki ir novērojuši, ka, lietojot kolagēna saturošus uztura bagātinātājus, nagi ataug ātrāk un tie nešķeļas. Galvenais proteīns matu un nagu sastāvā ir keratīns, savukārt kolagēna peptīdi palīdz keratīnam veidot stiprus un veselīgus nagus. Kolagēns kā uztura bagātinātājs būs lieliska izvēle sava organisma stiprināšanai un ķermenis par to būs pateicīgs!

Reklāmraksti

Uz staburags.lv pilno versiju