Sāc rītu ar gardu kafiju – kā izvēlēties atbilstošu kafijas automātu?

Daži kafiju dzer tikai brīvdienās un svētku dienās, cits nevar pamosties bez kafijas tases, vēl kāds no kafijas krūzes nešķiras visu dienu. Taču pienāk brīdis, kad ikvienam kafijas cienītājam rodas jautājums: kādu kafijas automātu izvēlēties? Viennozīmīgas atbildes te nav, jo mēs paši esam dažādi un mums ir atšķirīgas garšas prioritātes.


Kafijas automātu veidi


Kafijas automāti ar filtriem - visekonomiskākie, vislētākie un visvienkāršākie apkopē un ekspluatācijā. Atliek vien ieliet ūdeni, ielikt vienreizlietojamo filtru, iebērt kafiju un nospiest pogu. Pēc 10 minūtēm tasīte kūpošas kafijas stāvēs Jūsu priekšā.


Kapsulu kafijas automāti


Tajos izmanto jau gatavas kapsulas, lai pagatavotu kafiju ar īru krēma garšu, kapučīno, pat kakao. Šos kafijas automātus ērti lietot, tiem ir neliels svars un izmērs. Ta

u dotajiem kafijas automātiem ir arī būtisks trūkums – pastāvīgi vajadzēs iegādāties kapsulas, cits variants nederēs.


Automātiskie kafijas automāti


Ja vēlaties baudīt īstas pupiņu kafijas tasi, tad jāiegādājas automātiskais kafijas automāts. Lielākajai daļai šo kafijas automātu modeļu ir iebūvētas kafijas dzirnaviņas, bet kafijai, kas pagatavota no tikko maltām pupiņām, vienmēr ir izcila garša. Jau 15 minūtes pēc samalšanas zūd daļa kafijas aromāta. Jūs varat regulēt arī pupiņu maluma pakāpi.


Kafijas baudītāji apgalvo, ka labāk malt kafiju keramiskajās dzirnaviņās, jo pupiņas netiek piededzinātas. Daļēja taisnība viņiem ir, tomēr parasts kafijas lietotājs nekādu būtisku atšķirību nepamanīs.


Automātiskajos kafijas aparātos ir arī iebūvēta tilpne, kur ieliet pienu vai saldo krējumu. Tādējādi atkrīt vajadzība atsevišķi iegādāties piena putojamo ierīci, ja esat baltās kafijas cienītājs.

Šādos kafijas automātos Jūs varat pagatavot arī espresso, kapučīno, latte kafijas tasīti vai vienkārši uzvārīt ūdeni tējai.


Dārgākajos automātisko kafijas automātu modeļos ir iespēja regulēt dzēriena stipruma pakāpi. Tie ir aprīkoti ar sensoro ekrānu. Tāpat varat ierakstīt pat 10 savas mīļākās kafijas receptes, noteikt dzēriena tilpuma apjomu. Bet atsevišķu ražotāju kafijas automātos, piemēram, DeLonghi, var ierakstīt “datu bāzi” par katru ģimenes locekli. Nospiediet pogu “mana kafija” un saņemiet tasīti tieši tāda dzēriena, kāds garšo Jums. Protams, šādi kafijas automāti nav no lētajiem. Cenas ziņā pieejamāki ir Saeco kafijas automāti, kam arī ir daudz funkciju un teicama kvalitāte.


No kafijas cienītāju puses par automātiskajiem kafijas automātiem ir tikai pozitīvas atsauksmes. Pasekojiet pirmssvētku atlaidēm, akcijas piedāvājumiem un noteikti izdosies iegādāties teicamu kafijas automātu par “garšīgu” cenu. Plašs augstas kvalitātes sadzīves tehnikas piedāvājums ir interneta veikalā Xnet. Te ir pieejami arī dažādi kafijas automāti no labākajiem zīmoliem, piemēram, Severin, DeLondhi, Philips, Siemens u.c.Laba kafija sākas ar labām kafijas pupiņām


Varat iegādāties pašu labāko, pašu dārgāko kafijas automātu, aprīkotu ar dažnedažādākajām funkcijām, bet no sliktas kvalitātes kafijas pupiņām dzēriens tik un tā sanāks negaršīgs. Galvenie kritēriji, kam pievērst uzmanību, pērkot kafijas pupiņas, ir:


- šķirne,

- izcelsmes valsts,

- maisījuma sastāvs,

- grauzdējuma pakāpe,

- iepakojums,

- derīguma termiņš.


Lielās kafijas ražošanas kompānijas kontrolē kafijas pupiņu kvalitāti katrā ražošanas etapā. Jau iepērkot pupiņas tiek stingri kontrolēta to kvalitāte. Piemēram, tāda zināma kompānija kā Lavazza seko pupiņu kvalitātei tām vēl augot, kā arī atbalsta fermerus, lai iegūtu izcilu produktu. Liela nozīme ir arī tam kā iepakots gatavais produkts. Labākais variants ir paciņas ar klikšķi, kurās kafija iepakota folijā.  

Reklāmraksti

Uz staburags.lv pilno versiju