Skaista sejas āda vasarā – kur slēpjas noslēpums?

Vasaras karstums var negatīvi ietekmēt jūsu ādu, izsausinot to vai varat apdegt, tāpēc šajā periodā būtu jāparūpējas par svarīgākajiem līdzekļiem, kas pasargātu jūsu ādu. Tas nenozīmē, ka jāmaina visa ādas kopšanas rutīna. Vienkārši papildiniet to ar dažiem svarīgiem ādas kopšanas līdzekļiem un produktiem, kas pasargās ādu no apkārtējās vides kaitīgās iedarbības.

Kāpēc vasarā jāvelta vairāk uzmanības ādas kopšanai?

Pārāk liels karstums un mākslīgi vēdināmās telpas var padarīt ādu sausu, tāpēc vasarā tā ir obligāti jāmitrina. Ja jūsu āda ir taukaina, nemitrinot to, no sataukošanās neizvairīsieties – tā ir zīme, ka āda dehidrējas. Papildus mitrināšanai, āda jāpasargā arī no kaitīgajiem saules (UV) stariem un atbilstoši tā jātīra. Tikai atbildīga ādas kopšana pasargās to no apdegšanas, sausuma vai pumpām. Protams, vasarā ādas kopšana ir citādāka nekā ziemā – sejas krēmi ir atsvaidzinoši un vieglākas tekstūras, savukārt mazgāšanās līdzekļi un sauļošanās krēmi jāpiemēro jūsu ādas tipam.

Jūsu ādas tipam piemēroti līdzekļi

Lai gan vasarā ieteicams izmantot vieglākus, gēla tekstūras sejas krēmus, katram ādas kopšanas līdzeklim jāatbilst jūsu ādas tipam un jāapņem jums svarīgākos jautājumus. Piemēram, atrisināt sausas ādas problēmas, palīdzēt attīrīt aizsērējušās poras un sniegt ādai mirdzumu. Uzzināt to, kāds ir jūsu ādas tips, var palīdzēt tiešsaistes tests, kuru atradīsiet spiežot uz šīs norādes. Zinot savu ādas tipu varat izvēlēties atbilstošākos un kvalitatīvākos sejas ādas kopšanas līdzekļus.

Taukainas ādas tips

Vasaras laikā taukainas ādas īpašniecēm ieteicams divas reizes dienā (no rīta un vakarā) izmantot ādas skrubjus, kuri attīrīs ādu no netīrumiem, attīrīs poras un atbrīvos no taukvielu pārpalikuma uz ādas. Lai gan āda ir ar noslieci uz taukošanos, vasaras laikā to ir dziļi jāmitrina. Tāpēc dienas laikā izmantojiet mitrinošo krēmu vai losjonu bez eļļas, savukārt nakts laikā izvēlieties taukainākas tekstūras krēmu. Vislabāk, ja nakts krēma sastāvā būtu retinols, kurs veicina šūnu atjaunošanos, stimulē kolagēna ražošanu, padara ādu līdzenāku un sniedz tai spīdumu. Neaizmirstiet arī pasargāt ādu no kaitīgajiem saules (UV) stariem. Pirms dodoties ārā, uzklājiet saules aizsargkrēmu ar pēc iespējas augstāku SPF aizsardzību un atkārtojiet to ik pēc dažām stundām.

Sausas ādas tips

Karsts un sauss vasaras gaiss var padarīt ādu sausu, tomēr, ja vēlaties atbrīvoties no netīrumiem, neizmantojiet sejas skrubjus – šis ir īpaši spēcīgs līdzeklis, kas var atbrīvot ādu no nepieciešamajām, dabiskām sejas eļļām. Labāk izvēlēties micelāro ūdeni, kas neizsausinās ādu un piesātinās to ar nepieciešamajiem minerāliem. Svarīgi: izvairieties no sejas mazgāšanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir silīcijskābe – tā var pasliktināt jūsu ādas stāvokli. Dienas laikā ādu ieteicams pabarot ar speciāliem, sausai ādai piemērotiem mitrinošajiem krēmiem, kuru sastāvā ir glicerīns vai hialuronskābe. Naktij izvēlieties nedaudz taukainākus krēmus, kas atjaunotu ādu un piesātinātu to ar nepieciešamajiem vitamīniem un minerāliem. Lai pasargātu ādu no saules negatīvās ietekmes, izmantojiet krēmu uz eļļas pamata un uzklājiet to uz ādas ik pēc 2-3 stundām.

Kombinētai ādai

Šim ādas tipam piemērotais mazgāšanās līdzeklis atbrīvos to no taukainās sajūtas, bet nepadarīs to sausu. Ieteicams pievērst uzmanību mazgāšanās līdzekļiem ar glikolskābi vai mandeļskābi un izvairīties no mazgāšanās līdzekļiem, kuru sastāvā ir salicilskābe – tā ir piemērota tikai taukainas ādas īpašniekiem. Ādas mitrināšanai izvēlieties viegli mitrinošu krēmu uz gēla vai losjona pamata. Dienas laikā izvairieties no smagiem un taukainiem krēmiem – tie var aizsērēt poras. Aizsardzībai pret sauli izvēlieties vieglus SPF krēmus bez eļļas.

Kā rūpēties par ādu ar noslieci uz akni?

Cilvēku ar akni, ādas šūnas ir lipīgākas, tāpēc poras ātrāk aizsērējas, savukārt karsts gaiss un sviedri izveido piemērotu vidi jaunām pumpām. Tāpēc šī ādas tipa īpašniekiem īpaša uzmanība jāvelta ādas kopšanai vasarā, lai situācija nepasliktinātos. Dermatologi apgalvo, ka sejas mazgāšana tiklīdz sasvīstam var palīdzēt atbrīvoties no nevajadzīgā tauku slāņa, kurš aizsērē poras. Tomēr pārāk spēcīga ādas berzēšana vai skrubja izmantošana var kairināt ādu, tāpēc ieteicams mazgāt seju un nosusināt to ar īpaši maigām kustībām. Ja pēc mazgāšanas nepabarosiet ādu ar mitrinošu krēmu, taukšūnas būs spiestas ražot vairāk eļļu, lai kompensētu mitruma trūkumu.

Ja ar pumpām cīnāties jau ne pirmo gadu, izmēģiniet krēmu, kura sastāvā ir salīnskābe, benzoīla peroksīds vai retinols. Šīs ķīmiskās vielas palīdz samazināt eļļu veidošanos, atbrīvo no nedzīvajām ādas šūnām un iztīra aizsērējušās poras. Ja vēlaties ādu pasargāt no kaitīgajiem saules stariem, aknes traumēto ādu iesmērējiet ar līdzekļiem, kuru sastāvā nav eļļu.

Saglabājiet jauneklīgu un mirdzošu ādu visas vasaras laikā

Tikai atbildīga ādas kopšana, rūpīga tīrīšana un mitrināšana palīdzēs saglabāt jūsu ādu veselīgu un skaistu. Kvalitatīvi ādas produkti, kas pielāgoti atbilstoši jūsu ādas tipam pasargās to no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes, piemēram no gaisa piesārņojuma, saules vai karsta klimata. Tāpat, tiks nomierināta sakairināta āda, atjaunots tās veselīgais stāvoklis un bloķēts ceļš dažādu slimīgu progresēšanai, kā arī pasargās no agras ādas novecošanās. 

Reklāmraksti

Uz staburags.lv pilno versiju