Aizkrauklē pirmoreiz notikušas starptautiskas tenisa sacensības

Aizkrauklē, tenisa kluba “Vilar” tenisa kortos, notika starptautisks junioru tenisa turnīrs — Pasaules kausa posms “Aizkraukle open”, kurā piedalījās vairāk nekā 60 meiteņu un zēnu vecumā līdz 18 gadiem no vairāk nekā 10 pasaules valstīm. To organizēja Latvijas Tenisa savienība.

Līdz šim hallē notikuši Latvijas tenisa turnīri, bet tik liela mēroga turnīrs norisinājās pirmo reizi. Aizkrauklē sacentās sportisti no Baltijas valstīm, Somijas, Zviedrijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Slovākijas, Izraēlas, Nīderlandes, Itālijas, piedalījās arī kāds sportists no Indijas. Turnīrs norisinājās 10 dienas, sākot ar priekšsacīkstēm un beidzot ar finālsacensībām. Galvenais sacensību tiesnesis Andrejs Ahrameiko no Baltkrievijas, kurš Aizkrauklē bija pirmo reizi, stāsta, ka Aizkrauklē ir viss vajadzīgais, lai nodrošinātu raitu starptautisku turnīru norisi — laba halle ar četriem laukumiem, ir visi sportistiem nepieciešamie apstākļi. Sportistiem tiek nodrošināts pietiekami daudz laika, lai laukumā sagatavotos, iesildītos, trenētos, citviet nav tādu treniņu iespēju, vien dalība turnīrā. Līdzās hallei ir jauna, laba viesnīca, kuras tuvumu sportiski ļoti novērtē, jo nevajag mērot garu ceļa attālumu, kā tas ir citviet lielās pilsētās. Atzinīgi viņš novērtēja savu plašo darba kabinetu. 

“Citreiz aizbrauc uz sacensībām, taču nav atsevišķas tiesnešu telpas — hallē tiek novietots galds un krēsls, bet Aizkrauklē ir viss darbam nepieciešamais, tajā skaitā internets,” saka galvenais tiesnesis.Visu sacensību laiku hallē dežurēja fizioterapeite Janīna Grensone-Vilde. Viņa stāsta, ka sportistiem lielākoties bija raksturīga muskuļu pārslodze, īpaši finālsacensībās, kurās ikviens centās maksimāli atdot visus spēkus, lai uzvarētu pretinieku. Parasti sportisti jau zina savas vainas, vārīgās vietas. Ikdienā ar sportistiem viņai neiznāk strādāt, jo pamatdarbā Aizkraukles slimnīcā ierodas pacienti ar konkrētām zināmām sāpēm, bet sacensībās tiek gūta pēkšņa trauma, kad vajadzīga cita ārstēšanas metode, tehnika, tādējādi tiek gūta jauna pieredze. Līdz šim fizioterapeite hallē sportistiem sniegusi palīdzību sacensībās nedēļu nogalēs, bet tik liels pasākums vairāk nekā nedēļas garumā viņas praksē bija pirmo reizi. Turnīra laikā tika ievēroti visi drošības nosacījumi, tajā skaitā dalībniekiem bija jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas sertifikāts. Andrejs Ahrameiko teic, ka diezgan ilgu laika periodu nebija iespējas piedalīties šādās starptautiskās sacensībās, tādēļ tagad sportisti izmanto iespējas. 

16 gadu vecā sportiste Sonja Kovaļenko no Ukrainas stāsta, ka pandēmija nebaida, viņa trenējas no 10 gadu vecuma, ir vakcinējusies, pieradusi lidot no valsts uz valsti un ir priecīga piedalīties sacensībās. Latvijā un Aizkrauklē viņa bija pirmo reizi. “Ērti, ka tuvumā hallei ir viesnīca un veikali. Sacensībās nostartēju labi, lai gan vienmēr var labāk,” vērtē sportiste, kura dubultspēlēs kopā ar latvieti Eniju Paulu Aploku izcīnīja otro vietu. 

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju