Aptauja: 83% iedzīvotāju atbalsta PČ hokejā norisi Latvijā

83% Latvijas iedzīvotāju atbalsta IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 norisi Latvijā, liecina mobilo sakaru operatora BITE un čempionāta organizatoru SIA “Hokeja Akadēmija” veiktā aptauja. Vairums aptaujāto atzinuši, ka skatīsies čempionāta spēles un sekos līdzi rezultātiem medijos, neraugoties uz to, ka šogad izpaliks spēļu skatīšanās klātienē, pulcēšanās draugu lokā vai kopā ar citiem līdzjutējiem fanu teltīs u.tml. aktivitātes.

Aptauju 2021. gada maijā veikta, sadarbojoties ar aģentūru “Dentsu Aegis Network Latvija”, tajā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18-74 gadiem.

31% cilvēku priecājas, ka “hokeja svētki” šogad gaidāmi tieši Latvijā. Tikmēr 25% atzinuši prieku par to, ka šis notikums kopumā nav atcelts, kā tas bija pērn. Vēl teju katrs trešais aptaujas dalībnieks atklājis, ka ne tikai atbalsta čempionāta norisi, bet arī noteikti jutīs līdzi Latvijas hokeja valstsvienībai. Tikai 13% norādījuši, ka neatbalsta čempionāta rīkošanu Latvijā.


Kopumā 37% respondentu atklājuši, ka skatīsies čempionāta spēles, bet 23% norāda, ka sekos līdzi informācijai par spēļu rezultātiem medijos. Vēl 15% cilvēku atzīmējuši, ka sekos līdzi arī citai informācijai par čempionātu, ne tikai spēļu rezultātiem. No tiem, kuri noteikti skatīsies čempionāta spēles, teju katrs otrais ir vīrietis. Reģionu griezumā visvairāk spēles apņēmušies skatīties Zemgales un Vidzemes iedzīvotāji, bet to rezultātiem un citai ar čempionātu saistītai informācijai medijos visvairāk sekos līdzi cilvēki Latgalē.


Sports

Uz staburags.lv pilno versiju