Ar 15. novembri volejbola sacensības atsāktas, ievērojot zaļo režīmu

Latvijas Volejbola federācija, ņemot vērā Ministru kabineta rīkojuma Nr. 720 grozījumus, ar 15. novembri atsāks sacensības un treniņu procesu zaļā režīmā, ievērojot visus pieņemtos MK noteikumus un prasības, kā arī ievērojot iespējamo izņēmumu starptautiskās sacensības rīkot dzeltenajā režīmā, ievērojot “burbuļa” principu.

Ņemot vērā jaunos ierobežojumus, Entuziastu Volejbola līga (EVL) lēmuši visas tās paspērnē rīkotās sacensības - “Credit24” Meistarlīga un “Optibet” Baltijas sieviešu līga, Optibet Latvijas čempionātu vīriešiem un sievietēm un Cewood Latvijas Kausu sievietēm un vīriešiem no 15. novembra organizēt tikai “zaļajā” režīmā, kas nozīmē, ka visām sacensību norisē iesaistītajām personām jābūt ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Sacensības skatītāju klātbūtne pieļaujamas arī tikai zaļajā režīmā, ievērojot visas MK prasības – sadarbspējīgi sertifikāti un spēļu norises laikā skatītāji nepārvietojas.

Latvijas Jaunatnes čempionātā un Jaunatnes Kausa izcīņā tiks atsāktas sacensības, ievērojot zaļo režīmu, tādējādi piedaloties bērniem un jauniešiem, sākot no 12 gadu vecuma, kuriem ir derīgs Covid-19 sertifikāts. Izmaiņas ieviestas Latvijas kausa izcīņā U-19 vecuma jauniešiem, kuri finālsacensības neaizvadīs kopā ar pieaugušo komandām Latvijas kausa izcīņā. Turpretī Latvijas Jaunatnes čempionātā tiks apvienoti rudens un ziemas posmi, tādējādi izspēlējot divus no iepriekš paredzētajiem trīs posmiem.

Izmaiņas veiktas Latvijas izlašu un Olimpiskās vienības noteikumos, kas paredz sacensību un treniņu procesu bez iespējamiem izņēmumiem, tādā veidā arī ievērojot epidemioloģiski drošos nosacījumus.

Vienīgais iespējamais izņēmums dzeltenajā drošības režīmā ir starptautisko sacensību norise. Kā minēts Izglītības un Zinātnes ministrijas mājas lapā, tas paredz, ka visu sacensību organizēšanā un norisē iesaistīto personu pilnīgu nošķiršanu no pārklāšanās ar sacensību organizēšanā un norisē neiesaistītām personām, regulāru visu personu (arī personu ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu) testēšanu pret Covid-19, un citu sacensību drošības protokolā Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai noteikto prasību izpildi. “Burbuļa” princips attiecināms uz visiem sacensībās iesaistītajiem, tai skaitā Latvijas sportistiem un organizatoriem, kas atrodas sacensību norises vietās.

Visi Amatieru sporta pasākumi un treniņi iekštelpās noris zaļajā režīmā.

MK rīkojuma Nr. 720 grozījumi: https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/no-15novembra-visas-izglitibas-iestades-macibu-process-atkal-tiks-organizets-klatiene

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju