Parīcija Eiduka sasniedz neticamu rezultātu

Varonīgi nocīnoties līdz galam mokošajā pēdējā „Tour de ski” posmā pret „Alpe Cermis” kalnu un uzrādot 10km distancē brīvajā stilā ar masu startu ar neticamo 10. rezultātu (+ 1:29,2 ), Patrīcija Eiduka no Kokneses novada visos tūres posmos iekļuva Top30 un ar izcīnīto 24.vietu kopvērtējumā kļuvusi par pirmo no Latvijas slēpotājiem un pirmo Baltijas valstu sievieti, kura šo prestižo un grūto daudzposmu seriālu ir pabeigusi trīsdesmitniekā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. Līdz šim tūri trīs reizes pabeigušajam Indulim Bikšem labākais rezultāts ir 39.vieta.


Iepriekšējos divus gadus jauniņā slēpotāja no Vecbebriem „Tour de ski” piedalījās pirmajos trijos posmos, esot pirmajai un pagaidām vienīgajai šajā daudzposmu seriālā startējušajai Latvijas slēpotājai sieviešu konkurencē. Savā trešajā tūrē, sasniedzot lieliskus rezultātus, 20 gadus vecā Patrīcija izlēma cīnīties līdz beigām, līdz ar to pirmo reizi saskaroties ar slavenā Alpe Cermis kalna pārbaudījumu. To pašu, starp citu, pirmo reizi piedzīvoja vēl 17 konkurentes – 10 tūres debitantes un 7 iepriekšējās tūrēs dažos posmos piedalījušās, bet līdz beigām nestartējušās slēpotājas. No 66 „Tour de ski” sākušajām dalībniecēm līdz pēdējam posmam aizcīnījās 42 slēpotājas. Izstājās pamatā vājākās slēpotājas, izņemot, protams, nelielu traumu guvušo pasaules čempionāta un pasaules kausa posmu godalgoto vietu ieguvēju Frīdu Karlsoni no Zviedrijas.


Pagājušā gadā iedzīšanas vietā ieviestais masu starts pēdējā posmā bija arī šogad. Pateicoties iekļūšanai trīsdesmitniekā iepriekšējos septiņos posmos, Eiduka pirms pēdējā posma atradās 26.vietā (+8:47) un ar labām iespējām noturēties Top30. Pirmie 7 km bija jāveic pa līdzenumu, bet pēdējie trīs kā parasti pret kalnu slēpošanas kalnu. Līdz kalnu slēpošanas kalna pakājei Patrīcija noturējās lielajā pamatgrupā (18.vieta, +24 sekundes), no kuras dažas sekundes priekšā bija izrāvusies Eba Andersone. Pirmajā kilometrā kalnā mūsu talantīgā un strādīgā slēpotāja pakāpās jau uz 14.vietu (+32 sekundes). Pēdējos grūtajos 2 km Ingus Eiduka audzēkne, apsteidzot arī pagājušā gada tūres vicečempioni Natāliju Ņeprajevu, finišēja 10.vietā, otro reizi karjerā tiekot desmitniekā. Līdz ar to ar fenomenālu startu pēdējā posmā Patrīcija Eiduka pabeidza savu pirmo „Tour de ski” 24.vietā kopvērtējumā.


Par izcīnīto 10.vietu kuplās un sportiskās Eiduku ģimenes atvase nopelnīja 26, bet par tūres kopvērtējumā ieņemto 24.vietu 28 punktus, tādējādi savu punktu bagāžu papildinot līdz 144 punktiem, kas ļauj pasaules kausa kopvērtējumā atgriezties trīsdesmitniekā – 28.vietā, tikai par vienu punktu atpaliekot no priekšā esošās itālietes Komarellas. Tikmēr distancē ar 96 punktiem viņa ir 22.vietā.


Posmā 10 km brīvajā stilā uzvarēja Andersone, kas distanci veica nepilnās 37 minūtēs un par 9 sekundēm apsteidza Džesiku Diginsu, kopvērtējumā pakāp jotiesuz trešo vietu. Kā jau to varēja paredzēt, līderpozīcijas saglabāja un pirmo uzvaru „Tour de ski” izcīnīja amerikāniete Diginsa, kas par nepilnu pusotru minūti apsteidza otrās vietas ieguvēju Jūliju Stupaku no Krievijas, kas atkārtoja savas komandas biedrenes Ņeprajevas pagājušā gada panākumu.


Pasaules kausa kopvērtējumā ar 932 punktiem izvirzījusies Diginsa, bet 802 un 794 punktiem viņai seko Stupaka un tautiete Rozija Brenana.


Olimpiskā čempione Kristīne Šmiguna „Tour de ski” ir piedalījusies vienreiz, bet tūri nepabeidza. Tikmēr vīriešu konkurencē „Tour de ski” pabeiguši četri igauņi – Olimpisko spēļu un pasaules čempionātu medaļnieki Andrus Vērpalu un Jaks Mae, kā arī Aivars Rehemā un Karels Tammjarvs.

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju