Patrīcija Eiduka lielā aukstuma dēļ tomēr atteikusies no starta iedzīšanā

Šodien Rukā notiekošais Pasaules kausa posms distanču slēpošanā lielajā aukstumā noslēgsies ar iedzīšanu brīvajā stilā, kur diemžēl sieviešu konkurencē nepiedalīsies Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka, jo beigās viņa tomēr pieņēma lēmumu nestartēt un pasaudzēt veselību.

Šodienas sacensības sievietēm aukstā laika dēļ (-25 grādi) sākotnēji pārcēla 40 minūtes vēlāk, bet pēc tam vēl par gandrīz trīsarpusi stundām. Pasaules U23 čempionāta Top10 slēpotāja no Latvijas saglabāju cerību iziet uz startu šodien, bet beigās tomēr pieņēma lēmumu nepiedalīties. To pašu izdarīja arī dažas citas komandas, tajā skaitā Norvēģija.


“Patrīcija pieņēma lēmumu nestartēt, jo ir pārāk auksts. Viņa negrib apsaldēties, un nav vajadzības riskēt,” skaidro Patrīcijas brālis un olimpietis Valts Eiduks. Lai arī vakar Patrīcija Eiduka pēdējos 2 km noguruma dēļ strauji zaudēja tempu un noslīdēja  vairākas vietas zemāk, tomēr 45.vieta ir par astoņām pozīcijām augstāk nekā pērn, un arī laika ziņā sanāca zaudēt vadošajām par 20 sekundēm mazāk  nekā 2020. gadā.


Līdz trīsdesmitniekam, kas bija vairāk kā pusminūtes attālumā, šādā spēcīgā konkurencē nebija iespējams aizsniegties, taču pacīnīties par četrdesmitnieku vai Top 35 bija reāli. 


Pagājušā gadā iedzīšanā Rukā Patrīcija Eiduka pakāpās uz 45.vietu, bet atsevišķi 10 km distancē brīvajā stilā viņa uzrādīja 24. laiku, tobrīd otro reizi karjerā tiekot PK posmos trīsdesmitniekā un sasniedzot labāko rezultātu.

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju