Patrīcija Eiduka pirmā Latvijā iekļūst pusfinālā pasaules čempionātā sprintā U23 grupā

Vuokati (Somija) notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā U23 grupā klasiskā stila sprintā 57 dalībnieču konkurencē Latvijas vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka no Kokneses novada iekļuva pusfinālā un izcīnīja 9.vietu, kļūstot par pirmo Latvijas slēpotāju, kas pasaules čempionātā U23 grupā sprintā iekļūst ne tikai trīsdesmitniekā, bet arī pusfinālā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis. 

Pirms diviem gadiem pasaules junioru čempionātā Eiduka sprintā klasiskajā stilā uzrādīja 36.rezultātu, taču šogad “Tour de ski” ietvaros klasikas sprintā viņa iekļuva trīsdesmitniekā, tādējādi apliecinot, ka ir krietni progresējusi šajā slēpošanas stilā, tāpēc arī Vuokati no Vecbebru slēpotājas tika gaidīta iekļūšana trīsdesmitniekā un tikšana uz izslēgšanas braucieniem. Ingus Eiduka audzēknei dalībnieču vidū bija ļoti augstais sestais reitings, taču tas sasniegts brīvā stila sprintos uzrādīto rezultātu dēļ. 

Konkurence bija spēcīga, jo mūsu olimpietei bija jāsacenšas ar tādām konkurentēm kā šosezon pasaules kausa posmos sprintā četras reizes divdesmitniekā tikušo latviešu izcelsmes amerikānieti Heiliju Svirbuli, pusfināla divpadsmitniekā tikušās čehieti Terēzu Beranovu un krievieti Hristīnu Matsokinu, 14.vietu izcīnījušo norvēģieti Hedu Amundsenu, kā arī pagājušā gada divas ātrākās junioru sprinteres Luīzi Lindstrēmu no Zviedrijas un Izabellu Marcišu no Polijas.

Savulaik slidsoļa sprintā pasaules čempionātā junioru konkurencē 10. un 13.vietu ieguvusī Patrīcija savā debijā U23 grupā ar uzrādīto 12.laiku kvalifikācijā pārliecinoši iekļuva izslēgšanas braucienos. Patrīcijai trāpījās ceturtais no pieciem ceturtdaļfināla braucieniem, kur galvenās konkurentes bija iepriekšminētā Matsokina (2.laiks kvalifikācijā) un pagājušās gada otra labākā pasaules junioru čempionāta sprinta kvalifikācijā Hanne Rofstāde no Norvēģijas. Kaut arī pusdistancē 21 gadu vecā slēpotāja no Vecbebriem no trešās vietas sāka noslīdēt uz sesto, tomēr kopumā regulāri pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā iekļūstošā latviete taktiski teicami nobrauca un, lieliski veicot otro daļu, pakāpās uz otro pozīciju un droši tika pusfinālā. 

Pusfinālu braucienu Patrīcija veica ļoti labi, līdz pat finiša taisnei pretendējot uz iekļūšanu finālā, bet beigās finišēja piektā, kas kopējā vērtējumā deva 9.vietu. Līdz ar to viņa atkārtoja pasaules čempionātos U23 grupā Latvijas labāko vietu, ko pērn 30km brīvajā stilā ar masu startu ieguva Raimo Vīgants, bet ir pirmā, kas to paveikusi sprintā. Patrīcija junioru konkurencē divas reizes bija iekļuvusi desmitniekā, un tagad to izdarīja U23 grupā. Viņa ir vienīgā no mūsu sievietēm, kas tikusi trīsdesmitniekā.

Dramatiskajā finālā uzvar svinēja vāciete Līza Lomane.

Sports

Uz staburags.lv pilno versiju