Bumba ar laika degli

Tā var nodēvēt valdības lēmumus saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Ja par kaut ko sākts runāt, tas ir nepārprotams mājiens, ka tā būs. Turklāt, kad “bliež”, tad ar pamatīgu sprādzienu. Jau sen pagaisušas šaubas, ka visiem viss būs obligāti, lai arī kādās diskusijās mēs ieslīgtu. Tas, visticamāk, piepildīsies arī saistībā ar kārtējo valdības paziņojumu par iespēju atlaist darbiniekus, kuri nebūs vakcinējušies pret Covid-19. Tas vēl nav likumā iekļauts, bet lielu ilūziju nav. Līdzīgi kā ar ceļošanu un pasākumu apmeklēšanu. Pretēji visam veselajam saprātam, sabiedrība ir sadalīta vakcinētajos un nevakcinētajos, un šī plaisa tikai augs, vairojot jau tā augsto emocionālo spriedzi. 

Joprojām sašutumu izraisa fakts, kā valdība veido dialogu ar sabiedrību. Tas praktiski nav nekāds, ar tik muļķīgām frāzēm, kas nepārliecina. Tāpēc nav jābrīnās, ka cilvēki labprāt ieklausās “kaktu speciālistos”, nevis profesionāļos. Ir jau arī gluži cilvēciskas bailes no nezināmā, jo Covid-19 vakcīnas tādas ir, tāpēc nedomāju, ka prātīgākais būtu šādam jau tā iebiedētam cilvēkam draudēt vēl vairāk. Mums jau patīk braukt no viena grāvja otrā, un otrs populārākais pārliecināšanas veids ir optimistiskā vieglprātība. Ar to vēl pirms Līgosvētkiem izcēlās veselības ministrs Daniels Pavļuts televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma”, ar priecīgu smaidu sejā klāstīdams, ka vakcinētie gan var darīt visu. Tikai, kad mediķiem pajautā, vai vakcīna pasargā no vīrusa izplatības, ir pauze. Nepasargā. Vismaz pagaidām tādu datu nav. Tātad joprojām piesardzīgiem jābūt visiem. 


Kā izsmiekls ir paredzētā loterijas rīkošana vakcinētajiem ar iespaidīgu naudas balvu. Tik daudz jau naudas izšķērdēts, bet ilgtermiņa lietām tās joprojām trūkst, arī daudzu jau slimu cilvēku ārstēšanai, kuriem jālūdz līdzcilvēku atbalsts. Tā ir kā pļauka tiem, kuri savulaik stāvēja garās rindās, lai varētu vakcinēties, tiem, kuri paši izvēlējās šo iespēju. Pavļuts turpina smaidīt, un šķiet, ka pat negrasās apturēt šo neprātu, bet nežēlastībā krīt veselīga dzīvesveida piekritējs Kaspars Zlidnis, kurš arī nevēlas vakcinēties. Viņu var nodēvēt par pirmo no darba atlaisto cilvēku, kurš nav vakcinējies, jo Rīgas dome pārtraukusi sadarbību ar viņu. Tikmēr šķiet, ka vīruss iet savu gaitu neatkarīgi no cilvēku pūliņiem to apturēt. Lielbritānija izvēlējusies vienkārši sadzīvot ar to, kamēr Latvijā ieslēdzam smago artilēriju.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju