Ko dod avīze, ja nav vakcīnas

Teju divus mēnešus darbojas Vakcinācijas projekta birojs, un, šķiet, nav bijis tādas dienas, kad tas par savu darbību nebūtu saņēmis kritiku. Par to, ka tāds nemaz nav nepieciešams, par darbinieku dāsno atalgojumu. Par lieki radīto birokrātiju vakcinācijas procesa organizēšanā jeb, kā atzinuši arī mūsu reģiona ģimenes ārsti, dezorganizēšanā, kas vakcinācijas tempu nemaz nepaātrina.

Pagājušajā nedēļā biroja vadītāja Eva Juhņēviča valdības sēdē nāca klajā ar paziņojumu, kas atkal radīja neapmierinātību sabiedrībā, par to tika ironizēts un kritizēts arī sociālajos tīklos. Proti,  825 000 Latvijas mājsaimniecību marta beigās saņems vakcinācijas avīzi latviešu un krievu valodā. Vakcinācijas projekta birojs iecerējis vērienīgas komunikācijas aktivitātes — informēs, atbildēs uz jautājumiem internetā, televīzijā, radio. Senioriem televīzijā rādīs multfilmu saprotamā valodā ar aicinājumu pieteikties vakcinācijai. Sadarbībā ar “Latvijas pastu” kopā ar pensiju izmaksu tiks piegādāts aicinājums pieteikties vakcīnai. Vakcinācijas projekta birojs plāno arī citas informatīvas norises.

Pirmais jautājums — cik tas maksās un kas par to maksās? Vai ir vērts līdzekļus ieguldīt izdevumā, kurā lielākā daļa saņēmēju pat neielūkosies un kuru vienkārši izmetīs atkritumos? Veselības ministrs Daniels Pavļuts norāda: “Ir ļoti daudzi cilvēki, kurus nesasniedz mūsu informatīvā telpa, kuri neskatās ziņas, arī internetam klāt netiek. Tādi cilvēki Latvijā ir. Arī Latgalē kā reiz interneta lietošanas līmenis ir salīdzinoši zemāks nekā, teiksim, Rīgā vai citur. Tā kā tās ir tādas visas valsts problēmas, ko uzrāda vakcinācijas process un mēs viņas risinām ar visiem pieejamajiem līdzekļiem.”  Kāpēc gan citkārt varas gaiteņos nevienu neuztrauc, ka ne visiem ir piekļuve internetam, piemēram, kad jāiesniedz ienākumu deklarācija vai iesniegums par slimības pabalsta piešķiršanu.

“Absurds! Cilvēki zina, ka jāpiesakās un to arī dara, bet visiem zināms, ka reāli vakcinācijas tempi ir lēni, jo trūkst vakcīnu. Mani vecāki pieteicās manavakcina.lv un pēc nedēļas saņēma ziņu, ka pienākusi viņu kārta vakcinēties un lai sazinās ar savu ģimenes ārstu par vakcinācijas laiku. Bet… sazinoties ar ārstu, izrādās, ka pienākusī kārta to galīgi nenozīmē. Viņiem esot rinda uz vakcīnām un jāgaida zvans.”  Tas ir viens no komentāriem internetā, bet līdzīgu ir ļoti daudz. Ko gan var līdzēt avīze, ja gluži vienkārši trūkst vakcīnu? Un ko cilvēks, izlasījis šo avīzi, iegūs? Kāda šim izdevumam būs pievienotā vērtība? To, ka jāvakcinējas, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, zina visi. Arī tie, kuriem nav interneta, televizora un radio. Parādiet man tādu, kurš par to neko nav dzirdējis! Ko dos saražoto vakcīnu un blakņu uzskaitījums, ja vakcīnu nav iespējams izvēlēties? Kāda ražotāja vakcīna konkrētajā dienā būs, tādu arī saņems. Kārtējā bezjēdzība, kurai tiks izlietota valsts nauda, kura noderētu tajā pašā veselības aprūpē.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju