Ministri nāk un iet, kovids paliek

Kad pirms astoņiem mēnešiem demisiju pieprasīja toreizējai veselības ministrei Ilzei Viņķelei, šķita, ka esam atbrīvojušies no sliktākā veselības ministra, kāds vien var būt, taču izrādījās — nekā! Viņas vietā tikpat slikts — šonedēļ Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicināja parlamentu lemt par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam. 

ZZS deputāti uzskata, ka Pavļuts ir neatbil­stoši pildījis veselības ministra pienākumus, tāpēc, pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 29. pantu, ir sagatavots lēmuma projekts par neuzticības izteikšanu. Viņi to lūdza iekļaut tuvākās Saeimas sēdes darba kārtībā, taču vakar Saeimā nekāds balsojums vēl nenotika. Ja būtu ailīte, kurā būtu jāuzskaita visas ministra kļūdas, tā būtu itin gara: opozīcijas deputātus neapmierina Vakcinācijas biroja izveide un tad reorganizācija, ģimenes ārstu nepietiekama iesaiste vakcinācijas procesā, neauglīgas debates par obligāto vakcināciju, valdības un īpaši — atbildīgās Veselības ministrijas — nespēja atbilstoši uzrunāt sabiedrību, skaidrojot vakcinācijas ieguvumus un iespējamās blaknes, tā vietā rosinot un atsaucot iniciatīvu par vakcinācijas loteriju, kas esot novedis pie tā, ka Latvija vakcinācijas tempu ziņā atpaliek no pārējām Eiropas valstīm. Un kur tad nu vēl pēdējā kļūda, ka vairāki desmiti jauniešu saņēmušu vakcīnas, kas apstiprinātas lietošanai tikai pieaugušajiem no 18 gadu vecuma! 

Pateikt, ka tā ir vienkārši cilvēcīga kļūda, faktiski ir pieliet eļļu ugunij — tā televīzijas kanāla TV24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot veselības ministra skaidrojumu par misēkļa ar jauniešu vakcināciju rašanos, sacīja Ilze Viņķele. Viņasprāt, arī šo jautājumu ministram vajadzēja izrunāt un izskaidrot kļūdas rašanos, jo ne jau visur ministrs var izstāvēt klāt.  

Ar katru kļūdu krītas valdības reitings un uzticība tai, zemais vakcinēšanas rādītājs ir kā lakmusa papīriņš, kas to parāda. Kļūdas, protams, ir visās valstīs, jo nav jau neviena špikera, kur palūkoties, kā rīkoties kovida gadījumā. Kovids neļauj iemigt, tas visu laiku liek rīkoties. Skaidrs, ka tā iznīdēšanas plānam jāpārtop par sadzīvošanas plānu, un jebkura kļūda ir jāizskaidro, jārunā ar tautu ne tikai rīkojumu formā. Nespēja to izdarīt ir kā placdarms antivakseriem un arī tiem, kas jau sāk gatavošanos kārtējām Saeimas vēlēšanām, kas notiks nākamgad. 

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju