Pavasaris ziemā

Lai arī ir ziema, var just politiskā pavasara iestāšanos, jo tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Sākušas jau aktivizēties politiskās partijas, dibinot jaunas un pārskatot savas rindas, daudzi maina politisko spēku, aktualizējušies lielāki un mazāki skandāli pat ar tiesībsargājošo iestāžu iejaukšanos. Tas vistiešākajā mērā saistīts ar vēlmi gūt pārstāvniecību pašvaldībā, bet saistībā ar reformu krēslu skaits būs krietni mazāks nekā līdz šim. Tāpēc cīniņi, iespējams, būs vēl karstāki.

Kā jau pirms katrām vēlēšanām, nerimst jaunu politisko spēku dibināšana, jo vēlēšanās varēs piedalīties tikai partijas un to apvienības. Šis process gan bijis aktuāls arī iepriekš, jo, neguvuši atbalstu un iespējas vienā vietā, politiķi migrē gluži kā gājputni. Jaunu partiju dibinātāji ir cilvēki ar dažādu pieredzi, un daža vārds tik ļoti izsmērēts publiskajā telpā, ka grūti izprast, ko vēl viņi vēlas pierādīt un kas viņiem noticēs. Tomēr tas, izrādās, nav šķērslis gūt tautas un vēlētāju uzticību. Tādu piemēru Latvijas politikā nav retums. Atcerēsimies kaut vai Einaru Repši, kurš ar savu darbību jau tik ļoti bija degradējis uzticību, bet tik un tā cilvēki ziedoja naudu viņa vēlēšanu kampaņai. Pats absurdākais, ka vienkāršais lauku cilvēks to darīja ar pārliecību par godīgu attieksmi — atklāti palūdza naudu konkrētam mērķim. Čiks gan no tā visa iznāca.

Tāpat ar lielu cerību visi gaidīja bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas iesaistīšanos politikā. Kad tas beidzot notika, visticamāk, politiķe un viņas tuvākie atbalstītāji cerēja uz ovācijām, bet tās diemžēl neatskanēja. Cilvēku ticība, ka viņai izdosies kaut ko mainīt un panākt, bija izčākstējusi. Nez uz ko cerēja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, jo tāpat bija skaidrs, ka ar lielu popularitāti viņš nevar rēķināties, arī pēc vienīgā drosmīgā gājiena — Saeimas atlaišanas.

Tagad jaunu partiju dibināt grasās Saeimas deputāts Aldis Gobzems un vēl daži sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru vārds politikā tāpat krietni apbružāts. Gobzema plāns, tiekot pie varas, esot vispirms atlaist tos, kuri traucējuši viņam pašam, kas pielīdzināms valstij nodarītajam. Pēc ievēlēšanas partiju skaistie nosaukumi un apņemšanās gan drīz vien izkūst kā sniegs pavasarī. Ja tajos rakstīto ņemtu vērā, mums būtu gatavs scenārijs, lai valsts zeltu un plauktu. Diemžēl, kad sākas deķīšu raustīšana, nav vairs vietas likumam un kārtībai, stabilitātei un godam kalpot savai valstij.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju