Vējjakas vēl būs “ieslodzījumā”

Vakar valdība pieņēma lēmumu par ierobežojumu pagarināšanu līdz 7. februārim.  Naivas izrādījās manas cerības, ka vismaz vienam ačgārnam noteikumam  tiks pielikts punkts, proti, beigsies teātris ar aizliegto preču sarakstiem. Tā nu, par lielu apbēdinājumu, vēl arvien “ieslodzījuma telpā”, kura, piemēram,   veikalā “Maxima” ir norobežota ar spīdīgām plāksnēm, kārdinās ziemas  vējjakas.
Neviens jau nenoliedz, ka šajā laikā ierobežojumi nepieciešami un situācija pagaidām vēl atsevišķās pozīcijās ir diezgan dramatiska. Piemēram, kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ar vīrusu no 13 000 sociālās aprūpes centros esošajiem klientiem saslimuši 4000, kopumā ir inficējušies 1300 aprūpes centru darbinieki — ārsti, sanitāri, medicīnas māsas un citi.

Taču kā norobežojošās lentes  spēj samazināt saslimušo skaitu, netieku gudra. Varbūt pa to laiku, kamēr dižās galvas domāja, ka, piemēram, vajag vienā vai otrā tirgotavā aizliegt pārdot nagu vīles, šķīvjus, matu lakas utt., varēja pievērsties patiešām aktuālākiem jautājumiem. Tā vien šķiet, viss noticis pēc formu­las  — ja nav bizness “Depo”, lai tad nav nevienam! 

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs vakar “Rīta panorāmā”  norādīja, ka valstī pašlaik ik dienu tiek reģistrēti vismaz 850 saslimšanas gadījumu un tas ir pārāk augsts skaits, lai būtu iespējams atjaunot visu tirdzniecības vietu darbību. Tam var piekrist — ja veikals ir ciet, tad ciet, un cilvēki tajā nepulcējas, bet, ja veikals atvērts... Viņš arī uzsvēra, ka pat  Francija ar saviem stingrajiem ierobežojošajiem pasākumiem turpina tos ieviest  tādā saslimstības līmenī, kas ir divas reizes zemāks nekā patlaban Latvijā. Līdzīgi ir arī Vācijā, kur saslimstība ir divas reizes zemāka nekā patlaban Latvijā. Kad pirms divām nedēļām sazvanījos ar paziņu Vācijā, viņa par atsevišķām  aizliegtajām precēm bija izbrīnīta. Viņa nenoliedza, ka daudzi veikali ir slēgti, bet, ja veikals atvērts, tad pārdod visas preces kā līdz šim.
Arī “Staburagā” vai ik pārdienu kāds cilvēks piezvana un jautā, kāpēc viņš nevar iegādāties vienu vai otru preci? Ko varam atbildēt? Sūtiet internetā! Taču piegādes servisi arī plīst vai pušu no pasūtījumiem, un tie bieži vien jāgaida pāris nedēļu. Turklāt ne visiem ir internets.

Varbūt tomēr valdībai der ieklausīties neapmierināto iedzīvotāju viedoklī, jo viņiem nav saprotama aizliegto preču ietekme uz pandēmijas mazināšanu.

Viedokļi/Komentāri

Uz staburags.lv pilno versiju